Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. apríla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

BRATISLAVA: Flóra ponúkne netradičnú show aj rituály v štýle Kung-fu

BRATISLAVA 25. apríla – Od štvrtku do nedele sa uskutoční už 33. ročník populárnej výstavy kvetov Flóra 2012. Priestory bratislavskej Incheby tak obsadí takmer 200 vystavovateľov zo Slovenska, Talianska, Maďarska, Rakúska, Česka, Poľska a Nemecka.

Okrem samotnej výstavy je pre návštevníkov pripravený aj bohatý sprievodný program. Môžu odhaliť tajomstvo úspešného pestovania muškátov či si pozrieť niekoľko floristických show v podaní špičkových slovenských a českých floristov.

„Prvý krát v histórii Flóry sa návštevníci v sobotu o 15:00 v sprievodnom programe v hale B1 dozvedia viac aj o Zelenine a jej ochrane pred škodcami,“ povedala organizátorka výstavy Ing. Katarína Kullová.

Počas celej výstavy budú prebiehať v hale B aj nevšedné ukážky Nitrianskej bonsajovej školy, ktorá predvedie rôzne spôsoby tvarovania bonsajov a zasvätí záujemcov do princípov estetiky bonsajov a predvedie im súlad stromu a misky.

Atmosféru ďalekej Ázie ešte zvýrazní Čajovňa dobrých ľudí, ktorá predvedie špeciálne čajové čínske rituály v Kung-fu štýle. Záujem bude určite aj o ochutnávku čajov z Japonska, Taiwanu , Číny a nových jarných čajov z Himalájí či prezentáciu moderných i historických čajových kanvičiek.

Najväčšiu pozornosť bude isto pútať víťazná expozícia výstavy, o ktorej rozhodne odborná porota v zložení Ing.arch.Karol Kállay, Ing.arch.Karol Kallay ml., Ing.arch. Jozef Kaliský, Ing.arch. Branislav Kaliský a Bedrich Schreiber.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov na tému Pieta.

Informácie: KULLA, Záhradné centrum, Trnavská cesta 100 (pri Martinskom cintoríne), tel. 0903 701 486, mail: info@kulla.eu, http://www.kulla.eu

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.