Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24 dni do vianoc final.jpg
Foto: Bux.sk
18. novembra 2022 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Bláznivá a dojímavá komédia 24 dní do Vianoc

18.11.2022 – 24 dní do Vianoc je ten pravý vianočný príbeh plný kúziel. Tak dobre napísanú knihu slovenskej autorky ste už dlho nečítali. Zábavná, bláznivá, láskavá komédia. Príbeh, z ktorého by bol perfektný film, a to nielen na Vianoce.

Je to príbeh o Nine, ktorá má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má perspektívny vzťah so spoľahlivým mužom, ktorý ju má úprimne rád. Ona ho však nemiluje. Čaká ju predĺžený víkend v Paríži, na ktorý sa ani trochu neteší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do ktorého sa netúži nasťahovať.

Nechtiac vypočutý rozhovor neznámej dvojice ju prinúti premýšľať nad vlastným životom. Vydesí ju, keď si uvedomí, že osoba, ktorou je dnes, sa na jej niekdajšie ja vlastne ani nepodobá, a rozhodne sa to zmeniť.

Do Vianoc zostáva 24 dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou – vyťahuje zo skrine rodinných kostlivcov, plní si tajné túžby, priznáva boľavé pravdy, napráva staré chyby a uskutočňuje svoje sny. Aj tie pochabé.

A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce, vždy keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala… ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.

Pozrite si, čo o knihe hovorí autorka Michala Ries:

24 dní do Vianoc je ten typ knihy, pri ktorej máte radosť z čítania. Usmievate sa, je vám príjemne a chcete byť zrazu aspoň o trošku lepším človekom…

Niektoré úlohy sú dojímavé ako hrobček, slová ľúbim ťa, či zabudnutý strýko.
Iné sú povznášajúce a napĺňajúce ako bezdomovec, hra na pravdu alebo deti.
Ďalšie sú hravé ako kruháč, nový pes, bozk cudzincovi, či Tri oriešky pre Popolušku.
Sú to hravé, roztopašné, zábavné a bláznivé úlohy.

Ale tiež také, ktorými chce Nina vyjadriť svoju lásku, podporu, ľudskosť… Hoci sú prevažne zábavné (a pri niektorých sa budete doslova smiať nahlas – napríklad Popoluška, nový pes, ale aj deti na jeden deňJ), človek si pri nich mnohé uvedomí.
Že si treba naozaj užívať každý jeden deň.
Sú to úlohy o láske, priateľstve a rodine; o tolerancii, pomoci druhým, o sľuboch a prekračovaní vlastných hraníc.
Úlohy o sile odpúšťať a schopnosti pochopiť druhých.

Ries3.jpeg
Michala Ries.Foto: Bux.sk

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Ona ho odmietla, on na ňu nedokáže zabudnúť. Romanca Nezabudni na mňa Ako byť šťastní, keď sa svet okolo rúca? Divadlo na Tomovom jazere

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.