Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. augusta 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

BIZ DATA ponúka vďaka IBM Bluemix svoje aplikácie v cloude

BRATISLAVA 6. augusta – Český poskytovateľ informačných systémov BIZ DATA začal využívať cloudovú platformu spoločnosti IBM. Pre riešenie BD Broker, určené na podporu sprostredkovateľských spoločnostiam, si BIZ DATA vybrala IBM Bluemix. Vďaka tejto technológii ponúka BIZ DATA komplexný informačný systém BD Broker ako cloudovú službu.

„Rozhodli sme sa pre technológiu Bluemix, pretože rieši náš problém s rozširovaním hardvérovej platformy a middleware, ktorý so sebou prináša rastúci počet užívateľov. Chceme sa v prvom rade starať o naše riešenie BD Broker. Nechceme venovať čas administrácii operačných systémov, databáz a ostatného middleweru. Elasticita platformy Bluemix je presne to, čo v tejto chvíli potrebujeme pre nepredvídateľné potreby našich zákazníkov,“ vysvetľuje obchodný riaditeľ spoločnosti BIZ DATA Milan Nedvěd.

Spoločnosť BIZ DATA vďaka riešeniu IBM Bluemix urýchli vývoj svojich klientských rozhraní o 30 percent. Mnohé z komponentov systému BIZ DATA, ako napríklad databáza MongoDB, Data cache alebo messagingové služby, sú v Bluemixe k dispozícii a nemusia sa tak inštalovať, alebo vyvíjať nanovo. Využitím IBM Bluemix platformy sa zjednoduší prevádzka a správa aplikácie BD Broker. Každý jeden z komponentov systému používaný v Bluemixe ako služba má svoju administráciu, zálohovanie a monitoring.

Riešenie BD Broker je spoplatnené vo forme „Pay as You Go“, kedy zákazník platí len za zdroje spotrebované v danom mesiaci. Skvalitnenie podpory aplikácie BD Broker je ďalším prínosom pre zákazníkov, pretože Bluemix ponúka vlastný monitoring aplikácie, rovnako ako monitoring všetkých využitých služieb. Platforma Bluemix je postavená v dátovom centre patriacom dcérskej firme spoločnosti IBM SoftLayer, ktoré garantuje jej nepretržitú dostupnosť.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenský nivelačný systém, ktorý sa stal bestsellerom v celej Európe Fin.Techsummit 2018: V Bratislave sa opäť chystá interakcia sveta financií, IT a startupov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.