Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Biodiverzitu priblížila deťom interaktívna výstava

Bratislava, 13.6.2017 – Viac ako 520 žiakov z 10 základných škôl navštívilo interaktívnu výstavu s názvom „Biodiverzita a voda“, ktorá sa konala pri príležitosti Medzinárodného dňa biodiverzity na konci mája 2017 v DK Zrkadlový háj v Petržalke, Bratislave. Určená bola hlavne žiakom 1. až 7. ročníka základných škôl. Skupina Veolia Energia na Slovensku v spolupráci so Stredoslovenskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou, a. s. a DAPHNE – Inštitútom aplikovanej ekológie pripravila pre žiakov praktické experimenty, pútavý odborný výklad a bohatú diskusiu moderovanú odborníkmi na prírodnú rozmanitosť.

„Výstava Biodiverzita a voda splnila svoj cieľ a to názorne ukázať žiakom fungovanie biotických a abiotických činiteľov v krajine. Na modeloch krajiny mohli žiaci pochopiť kolobeh vody v prírode, druhovú rozmanitosť rastlín a živočíchov pred zásahom človeka, ale aj po jeho zásahu,“ uviedla Martina Gurňáková zo ZŠ Gessayova. „Žiaci mali možnosť priamo vyskúšať niektoré aktivity, súvisiace s prírodným prostredím a s vodou. Upútali nás i plagáty umiestnené v priestoroch výstavy. Zaujali nás neuveriteľné zaujímavosti zo života hmyzu i vtákov,“ doplnila Gabriela Hudecová zo ZŠ Pankúchova.

Viera Šefferová Stanová, zástupkyňa riaditeľa DAPHNE, verí, že ak deti objavia a pochopia unikátnosť prírody, sami prispejú k tomu, aby sme sa k nej chovali šetrne. Dodala, že : „Využitím interaktívnych prvkov a modelov krajiny mali deti možnosť priameho zážitku ovplyvňovania biodiverzity v krajine. Spolu s deťmi sme hľadali riešenia na to, aby bolo v krajine miesto nielen pre človeka, ale aj pre rastliny a živočíchy.“

„Ohľaduplné správanie sa voči životnému prostrediu je jedným zo základných princípov našej spoločnosti a programom zameraným na podporu biodiverzity venujeme veľkú pozornosť. Výstavou „Biodiverzita a voda“ sme chceli priblížiť tému prírodnej rozmanitosti a dôležitosť jej ochrany hlavne školákom,“ dodala Slavomíra Vogelová, riaditeľka komunikácie a marketingu skupiny Veolia na Slovensku.

K téme

Vzdelávací projekt ECO TOUR odštartoval svoj 11. ročník Európska komisia schválila nové ESG štandardy od roku 2024. Peter Vaško z Grant Thornton odporúča, aby firmy začali zbierať ESG dáta čím skôr

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.