Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Big Data zvyšujú efektívnosť finančných riaditeľov

BRATISLAVA 24. apríla – Z výsledkov najnovšej štúdie spoločnosti IBM (NYSE: IBM) vyplýva, že väčšina finančných riaditeľov (82 percent) vidí zmysel vo využívaní Big Data podniku, ale iba 24 percent z nich to zverilo ako úlohu svojim tímom. V porovnaní s rokom 2005, kedy boli finanční riaditelia prvýkrát dopytovaní na dôležitosť dát a schopnosť vysvetliť ich hodnotu to je nárast o 205 percent.

Štúdia postavená na zisteniach z individuálnych rozhovorov s 576 finančnými riaditeľmi na svete, vypracovaná IBM Inštitútom pre Business Value monitorovala, ako sa vyvíjali očakávania finančných riaditeľov a ich tímov, a aký je dnes ich pohľad na technológie. Zatiaľ čo makroekonomické ukazovatele a trhové faktory majú podľa finančných riaditeľov stále najvýraznejší vplyv na vývoj podnikania firiem, v ktorých pôsobia, stále dôležitejšiu rolu podľa nich pri vývoji biznisu zohrávajú aj technológie.

„Pri rozhovoroch uskutočnených v rámci prieskumu s finančnými riaditeľmi pozorujeme z ich strany rastúci význam, ktorý pripisujú technológiám a analytickým nástrojom, v súvislosti s transformáciou ich funkcie v rámci podniku,“ hovorí Bill Fuessler, Finance, Risk&Fraud partner divízie konzultačných služieb spoločnosti IBM. Stále viac finančných riaditeľov si uvedomuje, ako firmám môžu pomôcť zistenia a analýzy tzv. veľkých dát, Big Data stať sa viac konkurencieschopnými. Rovnako rastie počet finančných riaditeľov, ktorí sú vyzvaní, aby do budúcnosti viac participovali na projektoch vedúcich k novým zdrojom príjmov ich podniku. Očakáva sa preto, že to povedie k vytvoreniu novej aliancie medzi finančnými a marketingovými riaditeľmi vo firmách, ktorej cieľom bude ešte výraznejšie prispieť k rastu biznisu.

Finanční riaditelia, ktorí sú najefektívnejší vo svojej práci, zároveň dokážu v práci využívať integrované informácie, z celého podniku. Zároveň dokážu správne kombinovať a vyhodnocovať externé a interné informácie vedúce k ich ešte väčšej efektívnosti. Rovnako sú oveľa efektívnejší pri vyhodnocovaní analýz – spätých s výrobou ich podniku, predikovaním finančných ukazovateľov v oblasti dodávateľského reťazca – pri plánovaní a predpovedaní kapacity zdrojov, ako aj pri analýze konkurencie.

Celú štúdiu nájdete na:
http://www-935.ibm.com/services/us/en/c-suite/csuitestudy2013/#cfo

Infografiku k štúdii nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_media/12956306135/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Preßburger Klezmer BIG Band – nokh a mol! Unilabs a Siemens Healthineers nadviazali strategické partnerstvo v oblasti najnovšej infraštruktúry pre diagnostické testovanie s cieľom zlepšiť starostlivosť o pacientov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.