Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Barcelona bude spravovať parky a pláže s technológiami IBM

BRATISLAVA 27. novembra – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) a metropolitná oblasť Barcelona oznámili uzavretie dohody, na základe ktorej bude Barcelona využívať IBM technológie, na efektívnejšie riadenie pláží a parkov.

Metropolitná oblasť Barcelona bude používať analytické nástroje, ako aj cloud, pri riadení veľkého objemu dát pochádzajúcich z rôznych zdrojov, s cieľom správneho rozhodovania sa, pri manažovaní metropolitných parkov a pláží. Vďaka používaniu IBM Intelligent Operations softvéru v reálnom čase predstavitelia mesta a pracovníci mestských organizácií, získajú komplexný pohľad na dianie v meste, na jeho plážach a v parkoch.

Zatiaľ čo jeden zo systémov bude napríklad zhromažďovať údaje o dianí na verejných priestranstvách a detských ihriskách, ďalší poskytne aktuálne informácie ohľadne údržby krajiny a ochrany stromových porastov, a ďalší bude zhromažďovať údaje o podujatiach pre seniorov. Pri plážach bude môcť metropolitná oblasť efektívnejšie riadiť využitie športových ihrísk, a rovnako môže lepšie monitorovať zmenu podmienok na plávanie, či stav výskytu medúz v prímorských vodách.

Integrácia dát, ich analýza a koordinácia medzi jednotlivými mestami metropolitnej oblasti, pomôže ich predstaviteľom lepšie predvídať výskyt problémov a nečakaných situácií, ktoré by mohli mať vplyv na zníženie kvality života obyvateľov. Nové smarter cities technológie, umožnia tiež obyvateľom a mestám interaktívne komunikovať, a podieľať sa na zlepšení verejných mestských zariadení. Pomocou cloudu môže v budúcnosti metropolitná oblasť Barcelona rozšíriť využívanie IBM Intelligent Operations centra aj do iných oblastí. Metropolitná oblasť Barcelona produkuje 51 percent HDP Katalánskeho autonómneho spoločenstva, ktoré je jedným zo 17 regiónov Španielska.

Viac informácií o IBM Smarter Cities nájdete na:
http://www.ibm.com/press/smartercities.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Atos zrýchli cestu k net zero LEVEL oslavuje Valentína cenami, do ktorých sa zamilujete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.