Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

B. BYSTRICA: Radnica vyhovela obyvateľom mestskej časti Podlavice

BANSKÁ BYSTRICA 6. novembra (SITA) – Od budúceho týždňa začne platiť zmena organizácie dopravy na uliciach Gaštanová, Limbová a Lipová v banskobystrickej mestskej časti Podlavice. Dôvodom zjednosmernenia niektorých úsekov je zavedenie pozdĺžneho parkovania na miestnych komunikáciách, ktoré obyvatelia roky využívali v rozpore so zákonom o cestnej premávke. Po negatívnych ohlasoch na časť zmien sa vedenie mesta stretlo s obyvateľmi a vyhovelo ich pripomienkam. Projekt zmeny organizácie dopravy v tejto mestskej časti sa pripravoval ešte v minulom volebnom období a nebol vtedy dostatočne prekonzultovaný s ľuďmi. Súčasťou projektu bolo aj osadenie značiek zakazujúcich státie na Lipovej a Gaštanovej ulici oproti zastávke mestskej hromadnej dopravy, na čo reagovali obyvatelia rozhodným nesúhlasom. „Vzniknutý problém sme si odkonzultovali s obyvateľmi Podlavíc na občianskej rade 11. októbra, kde mestom navrhované riešenie jednohlasne odsúhlasili. Návrh sme obratom predložili dopravnému inšpektorátu na posúdenie, ktorý ho schválil. Od budúceho týždňa sa tak zrušia štyri zákazy státia a zjednosmerní sa Lipová ulica od križovatky s Gaštanovou ulicou po výjazd z parkoviska spoza miestnych potravín. Zlegalizuje sa tým parkovanie vozidiel pozdĺžnym státím na okraji vozovky,“ uviedol prvý viceprimátor Jakub Gajdošík. Problém s parkovaním by mohla v tejto lokalite vyriešiť aspoň čiastočne výstavba parkovacích miest na Povstaleckej ulici, s ktorou sa počíta v budúcom roku. Vydanie stavebných povolení si vyžaduje dlhšie časové obdobie z dôvodu množstva inžinierskych sietí v tomto úseku.
Informácie poskytla agentúre SITA hovorkyňa primátora mesta Zdenka Sekerešová.

mt;vh

K téme

Letné autobusy v Banskobystrickom kraji prispejú k sezóne plnej zážitkov Dve desiatky predajní Tesco prešli modernizáciou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.