Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103731_novy projekt 5.jpg
15. marca 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Audit významného maloobchodníka v EU Poultry dopadol na jednotku

15.3.2024 – Tesco Stores je z pohľadu veľkosti a rozmanitosti siete, ale aj počtom zamestnancov, stále jedným z najväčších maloobchodníkov na slovenskom trhu. V priebehu februára 2024 zrealizoval audit Tesco Štandard u svojho dodávateľa v spoločnosti EU Poultry s.r.o. Výsledok auditu dopadol na jednotku.

V súčasnosti je Tesco Stores na Slovensku stále jedným z najväčších obchodných reťazcov. Prevádzkuje celú škálu retailových formátov: menšie expresy, supermarkety, hypermarkety aj čerpacie stanice, ale aj on-line supermarket. Ročný obrat viac ako 170 pobočiek dosahuje úroveň 1,64 miliardy eur a reťazec zamestnáva takmer 10 000 ľudí. Svojich dodávateľov si vyberá predovšetkým medzi lokálnymi spoločnosťami. Technická skupina Tesco Stores u nich vykonáva priebežný audit, aby sa zabezpečilo, že disponujú primeranou infraštruktúrou, schopnosťami a kapacitami na splnenie kvalitatívnych štandardov reťazca.

„Ako špecialisti na spracovanie kvalitného kuracieho mäsa a jeho dodávatelia sme splnili všetky požiadavky nášho obchodného partnera Tesco Stores. Skutočnosť, že výsledky boli ešte lepšie ako pri predošlom audite, nás zaväzuje. Chceme sa stále zlepšovať a napredovať, naše úsilie o kvalitu a inovácie prináša ovocie ,“ uviedla Ing. Lucia Sláviková, Manažérka zabezpečenia kvality, výrobného závodu EU Poultry s.r.o. v Horných Salibách.

V mimoriadne konkurenčnom maloobchodnom prostredí platí, že reťazce spolupracujú len s dodávateľmi, ktorí úspešne prejdú ich prísnym auditom. Platí to aj o sieti Tesco Stores, ktorá ako jeden z najstarších reťazcov na svete, nastavila mnohé štandardy v maloobchode. Audit Tesco Štandard je jedným z nich a pre reťazec ho u nás realizujú inšpektori TÜV NORD Slovakia, s.r.o. EU Poultry s.r.o. má vysoko nastavené interné štandardy kvality. V mnohých parametroch prevyšujú aj odporúčania bežne platné a zaužívané v celom odvetví.

O spoločnosti EU Poultry s.r.o.

Sme slovenská firma, špecialista na spracovanie a distribúciu vysokokvalitného kuracieho mäsa a mäsových výrobkov. Dodávame produkty do 22 európskych krajín. Ročne spracujeme vyše 40 tisíc ton hydinového mäsa. Za rok 2023 sme dosiahli tržby viac ako 158 miliónov eur. Naše výrobné a skladovacie zariadenia máme od roku 2017 pri obci Horné Saliby. Zamestnávame vyše 300 ľudí. Sme členom Únie hydinárov Slovenska. EU Poultry s.r.o. nájdete na https://poultryeu.eu/ a tiež na sociálnych sieťach YouTube, Facebook a LinkedIn

Informačný servis

K téme

Vykazovanie informácií o udržateľnosti podľa európskych štandardov stanovené už aj v slovenskej legislatíve ITAPA Health & Care: Slováci dnes nevedia, aký poplatok zaplatia u lekára. S tým bude koniec

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.