Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88209_atos.jpg
25. októbra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Atos a NATO uzatvorili partnerstvo v oblasti kybernetickej bezpečnosti

BRATISLAVA 25. októbra 2018 – Atos, globálny líder v oblasti digitálnej transformácie a Agentúra NATO pre komunikáciu a informačnú agendu podpísali dohodu, v ktorej sa obe strany zaviazali k dôslednej a neustálej výmene informácií o potenciálnych hrozbách v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Uzatvorením tohto partnerstva sa zvýši schopnosť oboch strán rýchlo odhaliť kybernetické hrozby, predchádzať im a reagovať na ne. Komunikačná a informačná agentúra NATO bude mať na starosti prevádzku a ochranu sietí organizácie.

Posilňujeme partnerstvo v oblasti kybernetickej bezpečnosti naprieč všetkými smermi, aby sme zvýšili našu podporu konzultácií a misií kolektívnej obrany NATO. Spoločne tak budeme schopní reagovať na obrovské množstvo digitálnych hrozieb, ktorým čelíme,“ hovorí Kevin J. Scheid, generálny riaditeľ Komunikačnej a informačnej agentúry NATO.

Sme nadšení, že sa môžeme podeliť o naše skúsenosti s Komunikačnou a informačnou agentúrou NATO. Toto partnerstvo umožní obom organizáciám posilniť svoje schopnosti pri výmene informácií o bezpečnosti a hrozbách. NATO bude ťažiť z odborných znalostí globálneho lídra v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorý sa špecializuje na obranné a verejné trhy,“ hovorí Stéphane Janichewski, vedúci oddelenia pre trh obrany a letectva v spoločnosti Atos.

Dokumenty boli podpísané na slávnostnom ceremoniáli počas NIAS, každoročného sympózia NATO o kybernetickej bezpečnosti. Sympózium sa konalo od 16. do 18. októbra v belgickom meste Mons.

K téme

GDPR vás nemusí strašiť. V dátach sa už nestratíte O krok bližšie k digitálnemu úradu práce. Nový portál zjednodušuje hľadanie zamestnania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.