Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

ATOMIC BLONDE prichádza do kín

BRATISLAVA 31. júla 2017 – Píše sa rok 1989 a v Berlíne sa chystá pád Berlínskeho múru, ktorý bude zaťažkávacou skúškou pre všetky tajné služby. V špionážnej sieti sa nedá nikomu veriť, a v najchladnejšom meste studenej vojny to platí dvojnásobne. Lorraine Broughtonová (Charlize Theron), špičková agentka MI6, je vyslaná do Berlína, aby eliminovala osoby zodpovedné za únik prísne tajných informácií o totožnosti agentov. Hneď po príchode ju kontaktuje agentka francúzskej spravodajskej agentúry Delphine Lasalle (Sophie Boutella) a pracovný vzťah prerastie do vášnivej aféry. Berlínsky múr padá a napätie eskaluje. Čas rýchlo beží a Broughtonová musí využiť celý arzenál svojich schopností, poraziť všetkých súperov a pomstiť každú zradu – profesionálnu aj osobnú.

“Bola tam atmosféra ako na Divokom západe,” hovorí o Berlíne v roku 1989 Charlize Theron, ktorá do projektu vstúpila nielen ako predstaviteľka hlavnej postavy, ale aj ako koproducentka. “Mali ste tam sovietsku KGB, americkú CIA, britskú MI6 a francúzsku DGSE. Pranie špinavých peňazí, úplatkárstvo, vydieranie, násilie – to bol každodenných chlebíček vtedajších agentov.”

Dej filmu sa točí okolo Lorraine Broughtonovej, ženy a bojovníčky, ktorá je schopná prežiť za každých okolností. Ako tajná agentka MI6 je nesmierne šikovná, zmyselná a zároveň drsná. Berlín je však ťažký oriešok – je to misia, na akú jej doterajšie skúsenosti nestačia. Musí sa spoľahnúť na vlastný inštinkt, vynaliezavosť a odolnosť, a využiť každučký kúsok svojho tréningu, intelektu a šarmu, aby prežila.

„Charlize intenzívne trénovala s kaskadérmi, aby si dokonale osvojila choreografiu pohybov,” hovorí režisér David Leitch. “Začali krokmi a postupne zrýchľovali. Presne vedela, kde sa postaviť alebo dopadnúť, aby to vyzeralo na obraze čo najlepšie. Vďaka jej maximálnemu nasadeniu rekvizitári nestíhali nosiť nový nábytok, ktorý ničila počas skúšok. O náročnosti tohto nakrúcania svedčí aj fakt, že Charlize odchádzala z Berlína s dvoma zlomenými zubami.“Vo väčšine scén na plátne diváci uvidia bojovať skutočnú Charlize Theron, ktorá sa na náročnú rolu pripravovala denne 5 hodín počas celých troch mesiacov. Jej tréning začal ani nie dva mesiace po skončení nakrúcania Mad Max: Fury Road a jej sparing partnerom vo výcvikovom centre pre kaskadérov a bol aj Keanu Reeves, ktorý sa práve pripravoval na druhého Johna Wicka.

Herečka si vyskúšala svoju odolnosť hneď v prvý deň, kedy sa Broughtonová ocitne v potápajúcom sa aute. Kaskadér bol pripravený, ale ako kamera bežala, Charlize Theron sa dokázala sama dostať z auta a vyčerpaná vyplávať na hladinu. Spomína so smiechom:“Ako producentka nemusím nutne vidieť svojho herca pod vodou, ale ako herečka som na tom trvala!”

Akčný a štýlový thriller ATOMIC BLONDE sa v slovenských kinách premieta od 3. augusta.

K téme

Electric Guitarland 2024 V Nostalgii očakávané filmy Po strništi bos i Čiara

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.