Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

ATLETIKA: Korčok naďalej prezidentom SAZ, dostal 76 hlasov z 82

BANSKÁ BYSTRICA 5. novembra (SITA) – Za prezidenta Slovenského atletického zväzu (SAZ) zvolili delegáti valného zhromaždenia v Banskej Bystrici znova Petra Korčoka. Štyridsaťdvaročný bývalý úspešný chodecký reprezentant nemal vo voľbách súpera. Z 82 odovzdaných hlasov získal 76, ďalších 6 hlasov bolo neplatných. Za viceprezidenta zväzu zvolili znova Ladislava Ásványiho. Z 80 odovzdaných lístkov jeho meno „zakrúžkovali“ delegáti na 75, päť hlasov bolo neplatných.

Peter Korčok vedie SAZ od októbra 2012, keď na poste vystriedal Máriu Mračnovú, ktorá už nekandidovala. Ani v týchto voľbách nemal Korčok protikandidáta.

Na volebnom valnom zhromaždení v Banskej Bystrici sa zúčastnilo 82 z 85 pozvaných delegátov, čo znamenalo 97,43-percentnú účasť.

„Moja ďalšia kandidatúra na post prezidenta nebola samozrejmosť. Potreboval som cítiť podporu atletického hnutia, najbližších spolupracovníkov i rodiny. Uplynulé štyri roky boli azda najťažšie v mojom doterajšom živote,“ uviedol novozvolený prezident SAZ Peter Korčok. V nasledujúcom štvorročnom období do roku 2020 budú jeho priority podpora mládežníckej atletiky, klubov a zlepšovanie podmienok pre elitných reprezentantov. „Naše ciele môžeme dosiahnuť len vtedy, ak budeme ťahať za jeden povraz. Som pripravený viesť našu atletiku v rámci svojich možností i schopností,“ skonštatoval Korčok.

li;ko

K téme

Slovenské športové kluby získavajú financie vďaka aktívnemu pohybu svojich fanúšikov. Môže za to mobilná aplikácia iWatt ATLETIKA: Na maratóne v NY triumf Ghebreselassieho a Keitanyovej

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.