Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. apríla 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

APRÍLOVÉ MUSIC CLUBY: psychedelický, folkový, akordeónový a perkusívny zvuk

Aprílové Music Cluby vlejú do vašich uší clivé folkové melódie a psychedelický – rockový sound. Okrem toho sa môžete tešiť na pokračovanie platformy 3x instruments, tentokrát zameranej na hudobný nástroj akordeón.

Naše piatkové hudobné seansy otvorí v apríli mladá talentová interpretka Lívia Doležalová. Spolu so sprievodnou kapelou, ktorú tvorí Marek Selnekovič (elektrický kontrabas), Marcel Krivosudský (gitara), Andrej Dubnička (bicie nástroje), predstaví autorské skladby a coververzie vo folk rockovom štýle. O čosi rockovejšie, no stále folkové, bude vystúpenie Standard & Komrade okolo pesničkára Stana „Standarda“ Kamenčíka a gitaristu Julesa, ktorých doplnia traja bratia – muzikanti – klávesista Ján, basgitarista Peter a bubeník Martin. Cit pre melodickú invenciu aj kvalitné texty zdobia túto kapelu medziľudských vzťahov.

LÍVIA & BAND (folk-rock); STANDARD & KOMRADES (rock-folk) / DK Lúky / 7.04. / 19:30 / 3 €

Podujatie MAJÁLES ROcKU pozýva všetkých priaznivcov kvalitnej rockovej hudby vo všetkých jej podobách. Na tomto koncerte vystúpi päťčlenná skupina Onsi Shalom z Bratislavy, v zložení Braňo Kundrák (spev, gitara), Martin Torda (basa) a Martin Adamkovič (bicie), ktorá nahrala koncom augusta minulého roku EP Rose on the Moon. Skupina hrá dlhé psychedelické plochy, ktoré naživo ozvláštňuje improvizačnými interlúdiami. Priamočiare skladby s údernými refrénmi a pestrými aranžmánmi, kde je možné počuť šansón, swing aj prímestský folk – to prezentuje skupinu Červený bicykel. A do tretice tu máme bluesrockovú kapelu Z3 – milovníkov ZZ Top, Iron Maiden a Roberta Johnsona – v zostave Martin Popper (gitara a vokály), Andy Asgharpour (basgitara a vokály) a Richard Kamenický (bicie nástroje a vokály).

Majáles ro(c)ku / DK Lúky / 21.04. / 19:00 / 3 €

3x instruments – tentoraz predstaví mladú a strednú generáciu akordeonistov. Iba osemnásťročný Denis Marco Dubjel je vo folklórnom svete známym pojmom. Svojou hrou na tento inštrument, ktorý sa vo svete prvýkrát vyskytol už v roku 1829, zaujal už v súbore Jedľovinka, odkiaľ bol iba krôčik do zahraničia a dnes je Denis členom prestížnej American Accordionists´Association a ďalších zahraničných inštitúcií. Belehradská rodáčka Ana Vyparinová Krsmanović absolvovala VŠMU v triede slávneho akordeonistu Borisa Lenka a stala sa nositeľkou mnohých ocenení z medzinárodných súťaží. V súčasnosti je vyhľadávanou sólovou a komornou hráčkou. František Kubiš, absolvent VŠMU triedy profesora Rajmunda Kákoniho, je spoluzakladateľom viacerých hudobných formácií. Nie je mu cudzí žiadny hudobný štýl: vážna hudba, argentínske tango, štylizovaný folklór, chanson, klezmer atď., a vďaka tejto univerzálnosti sa podieľal na premiérových uvedeniach kompozícií od viacerých popredných slovenských autorov ako je napríklad Katarína Máliková. Interpreti vystúpia sólovo a na záver ako trojčlenný ansámbel.

3x instruments – accordions – DENIS MARCO DUBJEL – ANA KRSMANOVIĆ – FRANTIŠEK KUBIŠ / DK Lúky / 28.04. / 19:30 / 3 €

Odporúčané články

Papierové riadenie je brzdou výrobných firiem, ich radikálnemu rozvoju pomôže digitalizácia Digitalizácia dokáže zvýšiť produktivitu výroby skokovo

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies