Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Aplikácia ZP Union Domáci doktor zistí diagnózu do jednej minúty

BRATISLAVA 6. decembra 2017 – Stačí zadať vek, pohlavie a príznaky a aplikácia Zdravotnej poisťovne Union s názvom Domáci doktor zistí vaše možné diagnózy. Je vhodné ju použiť, keď nie je jasné či s problémom vyhľadať lekára alebo je potrebný iný postup. Šetrí tak ľuďom čas a pomáha správne sa rozhodnúť. Aplikácia je plne anonymná.

Domáci doktor systémom otázok áno/nie zistí, o aký problém pravdepodobne ide, čiže:

identifikuje príčinu problému (čo jednotlivé príznaky znamenajú)poskytne odporúčanie (ako ďalej postupovať)načrtne liečbu a možné vyšetrenia, ktoré človeka čakajúKontrolné otázky sú podstatné pre správne identifikovanie problému. Preto je kľúčové zamyslieť sa nad každou otázkou a uvážene ju zodpovedať. Počet kontrolných otázok pri jednotlivých zdravotných problémoch môže byť odlišný. Oplatí sa trpezlivo „vydržať“ až do konca dopytovania.

Služba „Domáci doktor“ má viacero odporúčacích „stupňov“; odporúča buď:

volať rýchlu lekársku pomoc (volať 155),bezodkladne absolvovať lekárske vyšetrenie,absolvovať lekárske vyšetrenie do 24 hodín,konzultovať lekára (telefonicky, e-mailom),absolvovať lekárske vyšetrenie ak príznaky pretrvávajú dlhšiu dobu,absolvovať lekárske vyšetrenie vtedy, ak odpovede na otázky nemôžu dať primerané odporúčanie vzhľadom na osobitosť príznakov,neznepokojovať sa príznakmi – s vysvetlením prečo.Zistený záver je možné poslať na mail.

K téme

Bebbo – mobilná aplikácia UNICEF pre rodičov detí od 0 do 6 rokov Stiahni si aplikáciu Try Galaxy a vyskúšaj si simuláciu najnovšieho smartfónu od Samsungu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.