Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98918_pr_uvodni obrazek.jpg
26. mája 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako stavať moderne, rýchlo a kvalitne? Stavebný systém VELOX je zárukou kvality!

26.5.2022 – Osvedčený stavebný systém VELOX je zárukou kvalitnej stavby. Predstavuje technológiu strateného debnenia zo štiepkocementových dosiek Velox. Vďaka  skvelým tepelným a izolačným vlastnostiam v kombinácii so vzduchotesným nosným betónovým jadrom a výbornými parametrami v tepelnej a zvukovej izolácii predstavuje skvelú voľbu pre stavbu rodinných, bytových a iných pasívnych stavieb.

VELOX-WERK, s.r.o. je úspešná priemyselná firma, ktorá bola založená  v roku 1995 v Hranicích. Patentovaná technológia VELOX sa vyrába v Rakúsku už viac ako 60 rokov. V súčasnosti  je výrobný postup VELOX tým najmodernejším v obore a na báze licencie je prepožičiavaný firmám po celom svete.  Moderný stavebný systém VELOX kladie najväčší dôraz na výrobný proces, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Používa stavebné a izolačné dosky obsahujúce až 90% mineralizovaného dreva, čím bráni vzniku CO2 a  prispieva k zníženiu emisií skleníkových plynov. Základom všetkých produktov je štiepkocementová doska o rozmere 2000x500mm. Dosky VELOX sú univerzálne použiteľné, ohňuvzdorné, odolné voči poveternostným podmienkam, zvukovo a tepelne izolačné, slúžia ako dobrý podklad pod omietku a sú použiteľné aj bez omietky. Štiepkocementové dosky slúžia ako základ pri debnení vencov.  Tieto stužujúce vence sú nosným  prvkom každej betónovej stavby, nakoľko vďaka kvalitne namontovaným „vencom“ sa môžeme spoľahnúť na dobrú statiku celej stavby a môžeme si byť istí, že sa časom stavba na nás nezrúti. Debnenie vencov podľa typu stavby rozdeľujeme na jednostranné a obojstranné.

Pre debnenie vencov stien sa používa vencová doska VELOX WSC35 vo výške 250 mm, ktorá môže byť doplnená o tepelnú izoláciu, vďaka ktorej sa znižuje množstvo vzniku tepelných mostov. K nosným stenám sa debnenie vencov pripevňuje montážnymi sponami s antikoróznou úpravou. Jednostranné debnenie vencov je tvorené vencovými doskami VELOX  a sadou montážnych spon HB a realizuje sa pred montážou stropnej konštrukcie. Obojstranné debnenie vencov je tvorené vencovými doskami a sadou montážnych spon AB+ES.

Filozofia značky VELOX tkvie v modernom stavaní, rýchlosti aplikácie, ekonomickosti a obmedzení vzniku tepelných mostov. S doskami VELOX, ktoré slúžia na debnenie vencov vie každý zručný majster zhotoviť 1 meter už za 2 minúty. Navyše VELOX predstavuje záruku aj v šetrení času a nákladov, nakoľko je možnosť  okamžitej následnej betonáže a urýchlenie tak celého procesu montáže, pretože nie je potrebné finálne oddebňovanie.

Viac užitočných informácií nájdete na www.debnenie-vencov.sk

Informačný servis

K téme

Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie Tatra banka aranžovala skupine CTP úver 278 miliónov EUR

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.