Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. decembra 2014 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako si zariadiť domáce fitness

BRATISLAVA 9. decembra – Pre všetkých tých, ktorí preferujú pri cvičení súkromie a pohodlie domova, ktoré im vytvárajú maximálny komfort a spĺňajú ich individuálne potreby. Domáce fitness v súčasnosti napĺňa nielen funkčú, ale i dizajnovú stránku. Okrem toho, zastáva rolu estetického, dekoratívneho prvku a soliteru, ktorý zapadá do akéjkoľvek obytnej časti.

Výhody domáceho fitness
– šetríte čas strávený cestou do fitness
– vyhnete sa čakaniu na voľný stroj
– nebudete rušení ostatnými cvičiacimi
– pri cvičení si vyberiet vašu vlastnú hudbu
– predídete ostychu z cvičenia pred cudzými ľudmi
– nie ste viazaní otváracími hodinami vo fitness
– domáce prostredie je príjemnejšie a pohodlnejšie

Priestorové nároky
Vychádzajúc zo súčasných trendov, sa domáce fitness vytvára už pri samotnom projektovom zámere, kde súčasť tvorí veľakrát aj domáce wellness. Ideálne je však vyhradiť samostatnú, dobre presvietenú miestnosť s dostatočným prísunom čerstvého vzduchu. Ideálne je, ak je možné prepojiť fitness s terasou a počas letných mesiacov si na ňu môžete vytiahnúť trenažéry pre aeróbne cvičenie, prípadne aj ľahké fitness vybavenie / univerzálnu lavičku, lavičku na precvičenie svalstva brucha, jednoručné činky,…./
Ak zoberieme do úvahy, že fitness bude využívať väčšia časť rodiny, bude určená pre obidve pohlavia, je ideálne naň vyčleniť samostatnú miestnosť od 15 až 25m2.
Nie každý si však môže dovoliť vyhradiť pre fitness zvláštnu miestnosť. Pre pohodlný tréning na bežiacom páse, rotopede alebo stepperi môže dobre poslúžiť aj obývacia miestnosť, prípadne spálňa. Častokrát sa práve obývacia miestnosť stane ideálnym miestom pre tréning. Spája totiž príjemné s užitočným, pretože počas cvičenia ste v kontakte s ostatnými členmi rodiny /najmä deťmi/, alebo využívate TV na spestrenie si tréningu.

Domáce fitness vybavenie
Pri výbere vhodného fitness vybavenia, je dôležité vopred určiť, na aký účel má fitness slúžiť. Či má slúžiť aj posilňovanie, alebo na aeróbne, kondičné cvičenie, tzn či je cieľom spáliť tuky, či skôr nabrať alebo vytvarovať svalovú hmotu. Ak sa rozhodnete pre komplexnosť, tak dôležitým faktorom pri výbere bude vybrať multifunkčné zariadenia s centrálnym závažím, ktoré vám umožnia precvičiť svalstvo celého tela. Navyše sú navrhnuté tak, aby biomechanicky viedli k správnemu vykonávaniu cviku, cvičením si tak neublížite. Typy multifunkčných strojov ako je napr UNICA Evolution alebo Kinesis zaberajú minimálny priestor a komplexne precvičia celé telo. Takýto typ zariadenia môžete doplniť o pár nakladacích jednoručiek, gumenné expandery, polohovaciu lavičku, fitloptu, stojan na kotúče a cvičebnú podložku. Aeróbne trenažéry, ktoré vám budú služiť na rozvoj kondície a spaľovanie tukov, je vhodné ich vyberať podľa osobných preferencií, k akému pohybu najviac inklinujete /be
h, cyklistika, veslovanie, kráčanie do schodov, korčuľovanie, ../. Zaujímavou novinkou medzi trenažérmi je Vario eliptický trenažér, alebo Wave korčuliarsky trenažér. Spoločnosť Technogym, vychádzajúc z potrieb domáceho behania s malými priestorovými možnosťami, vyvinula bežiaci pás Run Spazio Forma, ktorý sa po cvičení dá ľahko zložiť a tak zaberie menej ako 1m2 miesta.

Čo by nemalo chýbať…
Pre docielenie maximálneho komfortu počas domáceho cvičenia, by nemali chýbať dôležité maličkosti, akými sú polička alebo odkladací stojan na uteráky, stolík pre pitný režim a odkladanie maličkostí, osobná váha, zrkadlo pre spätnú kontrolu počas cvičenia, hudobné ozvučenie, napäťová zásuvka na napájanie aeróbnych trenažérov, TV… . Rovnako dôležitou súčasťou domáceho fitness je aj podlahová krytina, zo skúseností sa najviac osvedčili parkety z masívneho dreva, záťažový koberec alebo špeciálny polyuretánový

Technogymstore ako autorizovaný predajca na Slovensku, ktorý ponúka celý rad fitness a kardio zariadení pre domáce ako aj verejné využitie, je vaším partnerom pri kompletnom 2D, 3D návrhu, výbere a odporúcaní najvhodnejšieho konceptu. Vytvárame návrhy šité na mieru pre každý druh priestoru s prihliadnutím na interiér, dizajn, priestorové nároky, požiadavky užívatelov a akceptujúc architektonické danosti, projekty domácich fitness, v ktorých sa výsledok snúbi s príjemným zážitkom.

technogymstore.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

♯KtoPomozeSlovensku: Zdravotníci v nemocniciach melú z posledného, dodajme im spoločne energiu Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.