Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. augusta 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako predchádzať hubovým ochoreniam nôh?

BRATISLAVA 21. augusta – Hubovitou infekciou kože trpí každý štvrtý človek, častejšie muži. Neznesiteľné svrbenie môže prerásť do zápalu, horúčky a obmedzujúcich bolestí. Plesňové ochorenia sa liečia lokálne a hlavne pri nechtovej plesni je nevyhnutná komplexná liečba.

Predísť tomu môžete vhodnou prevenciou, liekmi z lekárne, ale aj účinnými babskými receptami.

Spôsobujú ju dermatofyty – hubovité mikroorganizmy, ktoré sa nachádzajú vo vrchných častiach pokožky. Prenášajú sa prostredníctvom infikovaných šupiniek kože. Najviac sa im darí na mäkkej koži medzi palcami a na chodidlách. Stačí, že máte mäkkú, popraskanú pokožku. Na kúpalisku alebo v sprche sa vaša noha dostane do kontaktu so šupinkami kože osídlenými hubami a problém je na svete. Pleseň sa prejaví začervenaním pokožky, jej olupovaním, mokvaním, neskôr sa môžu tvoriť pľuzgiere, a to všetko sprevádza

Približne dve tretiny postihnutých ľudí sa neliečia alebo sa liečia len čiastočne. V tomto prípade však ide o infekčné ochorenie, ktoré sa bez toho nezaobíde. Neliečená infekcia môže viesť k vzniku zápalu, bujneniu plesne aj na chodidlách a na nechtoch. Vtedy sa už väčšinou vyžaduje odstránenie postihnutého nechta a následná zdĺhavá medikamentózna liečba.

Ako sa im vyhnúť?
– dbajte na hygienu nôh a dezinfekciu obuvi
– vyhýbajte sa silónovým ponožkám
– v saune či na plavárni používajte vlastné šľapky
– po osprchovaní si nohy utrite dosucha – aj medziprstové priestory a až potom si obujte ponožky

Ako liečiť pleseň nechtov?

Roztoky a krémy sú účinné ak je postihnutie nechtov v skoršom štádiu. Teda do liečby nechtov sa sami púšťame ak je necht postihnutý len do jednej tretiny. Liečba sa musí denne opakovať pokým sa neodstráni celý postihnutý necht a nechtové lôžko nie je hladké. Na trhu je momentálne voľno predajná Canesten sada na 1. fázu liečby plesňovej infekcie nechtov. Liečba je 2-fázová. 2. Fáza – 1x denne aplikácia Canespor krému na necht. Avšak nato, aby bola úspešná, musí byť pravidelná po dobu 6 až 8

Masť zo sady nikdy neaplikujte na pokožku!!!

Kedy treba navštíviť lekára?

Majte na pamäti, že plesňové ochorenie nikdy neustúpi samo. Neliečená infekcia môže po čase zapríčiniť praskanie kože a vznik hlbokého bakteriálneho zápalu a nekomfortného pocitu nôh. Liečbu začnite včas. Čím skôr, tým lepšie, a tým bude aj kratšia doba k vyliečeniu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovenskí zákazníci rozhodli: Kaufland je spomedzi reťazcov s potravinami ich najobľúbenejšia značka Sezóna motoriek a skútrov je tu. Vodiči čelia vyššiemu riziku fatálnych nehôd

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.