Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94450_gettyimages 1179131092 676x451.jpg
10. decembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako nepodľahnúť vianočnej hojnosti

10.12.2020 – Keďže máme pred sebou tie najbohatšie sviatky v roku, je ťažké odolať tradičnej vianočnej kuchyni. Práve počas tohto obdobia zvyknú ľudia pribrať jedno až dve kilá.

Okolo nás samé dobroty

Aj napriek tomu, že bude tento rok špecifický aj pre vianočné sviatky, niečo si predsa len nenecháme ujsť. Možno ste v tomto období ešte v plnom pracovnom nasadení, no krátku prestávku ste určite uplynulý víkend venovali sviatku Sv. Mikuláša. Asi netreba nikomu pripomínať, čo za sebou zanecháva. Aj keď je skôr zameraný na deti, tak aj dospelí si doprajú akú-takú sladkosť či drobnosť. Tento rok nás síce obchádzajú vianočné trhy či vianočné večierky, no bohatý vianočný stôl je takmer predo dvermi a v kuchyni čoskoro začne rozvoniavať vianočné pečivo.

Tipy Susan Bowermanovej, riaditeľky pre vzdelávanie v oblasti výživy spoločnosti Herbalife Nutrition, ako sa vyhnúť tomu, aby ste nezažili šok, keď sa v januári postavíte na váhu:

Tip 1: Sviatky by nemali byť v žiadnom prípade zámienkou, prečo sa odkloniť od svojich zvyčajných stravovacích ako aj fitness návykov. Snažte sa ich dodržiavať aj v tomto náročnom období.
Tip 2: Ak to vonkajšie okolnosti dovolia a vy sa vydáte na vianočnú návštevu známych, určite nechoďte s prázdnym žalúdkom. V popoludňajších hodinách si radšej doprajte výdatný snack, aby vám potom na návšteve nejedli oči.
Tip 3: Nemalým prispievateľom k počtu kalórií je aj alkohol. Znížiť jeho celkový kalorický príjem môžete tým, že si po alkoholickom nápoji dáte nápoj bez obsahu kalórií, napríklad pohár perlivej minerálnej vody s plátkom limetky alebo citrónu.
Tip 4: Vianočným sladkostiam a koláčom sa nemusíte úplne vyhýbať, ale skúste si našetriť kalórie práve na také špeciálne jedlá, ktoré jete iba raz ročne a bez ktorých si tieto sviatky neviete vôbec predstaviť. Vyhýbajte sa „každodenným“ dobrotám, ktoré si viete dopriať kedykoľvek.
Tip 5: Nezabudnite odpočívať, aby ste si dobili vaše baterky. Všetci vieme, že prázdniny môžu byť stresujúce, čo môže viesť k prejedaniu sa zo stresu. Ak teda pociťujete stres, urobte si napríklad šálku upokojujúceho čaju, prípadne sa choďte prejsť na čerstvý vzduch a vyvetrať si hlavu. Možno vás poletujúci sneh privedie na iné vianočné myšlienky.
Tip 6: Zamerajte sa na všetky pozitíva, ktoré tieto sviatky prinášajú a nechajte sa nimi motivovať k dodržiavaniu svojho stravovacieho a fitness plánu.

Informačný servis

K téme

Cena ITAPA 2021 oslavuje 20 rokov UNIQA bodovala s produktami v súťaži Zlatá minca, získala ocenenie Objav roka za kyberpoistenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.