Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91478_new project 6 676x444.jpg
18. septembra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako ďalej v stavebníctve?

18.9.2019 – Ako pokračujú prípravy zákona o územnom plánovaní a zákona o výstavbe? Ktorým smerom sa bude vyvíjať legislatíva v oblasti životného prostredia? Kedy môžeme očakávať zavedenie elektronizácie podaní na stavebných úradoch? Aká je kvalita stavieb na Slovensku a aká je úloha projektanta k jej dosiahnutiu?

Aj na tieto otázky budeme hľadať odpovede na konferencii Stavebné úrady 2019, ktorú organizuje Slovenská komora stavebných inžinierov (SKSI) v dňoch 26. – 27.9.2019. Piaty ročník  dvojdňovej odbornej konferencie sa koná v hoteli Ski & Wellness Residence Družba Jasná v Demänovskej doline. Záštitu nad konferenciou prevzalo aj tento rok Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Okrem spomínaných tém sa odborníci budú venovať aj pripravovanej legislatíve v oblasti energetickej hospodárnosti budov, základným požiadavkam na stavby z hľadiska bezbariérového prístupu a užívania, ale aj ďalším otázkam, ktoré aktuálne rezonujú v stavebníctve.

Cieľom konferencie je priniesť nové poznatky a odpovede na nezodpovedané otázky, ktoré budú následne aplikované v praxi.

Konferencia je určená predovšetkým pracovníkom stavebných úradov a verejnej správy, projektantom a odborníkom v oblasti stavebníctva.

Výstavba na Slovensku je znovu na vzostupe. Stavebné úrady majú z roka na rok viac podaní a stavebný priemysel sa dostáva na priaznivú úroveň, preto je dôležité sa aktívne venovať danej oblasti. Slovenská komora stavebných inžinierov, ktorá združuje viac ako 6000 členov si kladie za povinnosť zapojiť sa do diskusie a spoločne s odborníkmi riešiť aktuálne témy k spokojnosti zainteresovaných strán.

Na konferenciu je možné sa prihlásiť do 20.9.2019 online.

Inzercia

K téme

Revolúcia v mestkej doprave, cargo elektrobicykle zmenia život v meste k lepšiemu Bolí vás žalúdok alebo páli záha? Gastroenterologička radí, kedy spozornieť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.