Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88534_thinkstockphotos 854511128 676x341.jpg
21. augusta 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Aké sú zvyky Sloveniek na internete?

BRATISLAVA 21. augusta 2018 – Čo robia radi slovenské ženy na internete? Nie, nie je to nakupovanie. Mnohé aktivity vykonávajú vo voľnom čase radšej.

Internet je fascinujúci nástroj. Umožňuje totiž ľuďom robiť veci bez toho, aby sa museli vzdať svojho pohodlia domova. Rok čo rok na Slovensku narastá počet ľudí, ktorí pravidelne využívajú internet. Nie je to len fenomén mladých ľudí, ale takzvanému surfovaniu sa venuje i čoraz väčšie množstvo ľudí v dôchodkovom veku. Internet ovplyvňuje životy mužov i žien, mladých i starých, ľudí s vyšším i nižším vzdelaním, spája rodiny a umožňuje nadviazať partnerské, pracovné i obchodné vzťahy.

Zaujímavé je to, že zvyky slovenských mužov i slovenských žien na internete sa od seba príliš nelíšia. Aspoň tak to vyplynulo z reprezentatívneho prieskumu agentúry GfK Slovakia z minulého roku. Čo teda ženy robia najčastejšie? V obľúbenosti u nich vedú sociálne siete ako je Facebook, Instagram či Pokec, za ktorým nasleduje vyhľadávanie informácií na internete, takzvané googlenie. Práve tieto dve aktivity nájdeme na predných priečkach rebríčku popularity aktivít na internete aj medzi mužmi.

Ženy však robia rady ešte jednu vec – hrávajú online hry. Hoci väčšie množstvo hráčov by sme stále našli medzi mužmi, tak pomer mužov a žien v prostredí online hier nie je podľa prieskumu tak veľmi v prospech mužov, než by sme očakávali. Hoci online hry sú vnímané predovšetkým ako takzvane mužská zábava, v skutočnosti sa im venuje oveľa väčšie množstvo žien. Slovensko tak nekopíruje trend známy napríklad ázijských krajín, kde aj vďaka e-športom je pomer výrazne naklonený mužom.

Ženy sa venujú najrôznejším online hrám, medzi ktorými nechýbajú ani Texas Hold´em Poker a ani Blackjack. Klasický poker už dávno nie je len doménou mužov. V roku 2018 sa na Svetovej sérii v pokri v americkom Las Vegas podarilo trom ženám „uchmatnúť“ si cenný zlatý náramok v turnajoch a Vanessa Selbst bola v júni 2014 dokonca Svetovou jednotkou podľa rebríčka Global Poker Index, ktorý zohľadňuje výsledky hráčov na živých turnajoch. Úspechy majú aj hráčky hrajúce poker cez internet a Slovenky nie sú výnimkou.

V roku 2014 sa Slovenke Zuzane Borošovej, dnes už Cibíčkovej, podarilo kvalifikovať sa cez internet do televíznej pokrovej šou Shark Cage, kde si zahrala proti súperom zvučných mien. Medzi Slovenkami hrávajúcimi hry prostredníctvom internetu okrem pokru dominuje ešte aj ďalšia kartová hra – blackjack. Nie náhodou Slovenky obľubujú práve blackjack. Jednak je to zábavná hra a taktiež ponúka veľmi dobré šance na výhru. Výhoda kasína pri blackjacku je totiž jednou z najmenších spomedzi všetkých kasínových hier.

V závislosti od mnohých faktorov, akými sú počet používaných balíčkov, štruktúra výhier a iných dosahuje edge, teda v preklade výhoda, od záporných hodnôt (kedy v dlhodobom horizonte vyhráva dokonca hráč!) až po niekoľko málo percent. I dve percentá sú stále menej, než je tomu napríklad v prípade hracích automatov, kde je výhoda na strane kasína tri až štyri percentná a teda v priemere na sto vsadených eur automat hráčom vyplatí od 96 do 97 euro.

Okrem hrania online hier, navštevovania sociálnych sietí alebo „googlenia“ sa slovenské ženy na internete venujú aj posielaniu alebo prijímaniu e-mailov, čítaniu spravodajských portálov, pozeraní videí, počúvaniu hudby alebo nakupovaniu v online obchodoch. Reprezentatívny prieskum od agentúry GfK však ukázal, že viac ako nakupovanie ich na internete bavia online hry.

K téme

10 rokov Connected Biking s Bosch eBike Systems Michael Kolář a jeho triky pre lepšiu jazdu na e-biku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.