Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Aj študenti si potrebujú dobyť energiu

BRATISLAVA 18. apríla – V čase príprav na maturitné skúšky na stredných školách a finišovania s odovzdaním diplomových prác na vysokých školách sa jednoducho môže stať, že študentom dôjde dych. Ak ste aj vy jedným z nich a cítite, že je vaša aktivita na bode mrazu, nemusí byť na vine len nechuť do učenia alebo jarná únava. Je veľmi pravdepodobné, že ste si pri tom zhone zabudli uvedomiť, aké nesmierne dôležité je dodržiavanie pitného režimu. Dehydratácia spôsobuje spomalenie krvného obehu, čím sa zníži rýchlosť zásobovania mozgu krvou. Tak dochádza k nesústredenosti a zníženiu výkonu. Jednoducho tomu možno zabrániť prísunom dostatočného množstva tekutín. A minerálna voda je v tomto prípade skvelým pomocníkom. Vyskúšajte Magnesiu s čerstvou šťavou z pomaranča a šípok. Dodá vám potrebnú hydratáciu a navyše skvele chutí.

U každého študenta, na ktorého sú kladené vyššie nároky, dochádza časom k strate elánu do práce. Pri predstave, koľko toho treba stihnúť do blížiaceho sa termínu, prichádzajú na rad „litre“ kávy. Káva, energetické nápoje alebo povzbudzujúce čaje skutočne dokážu organizmus vzpružiť, efekt je však vždy len dočasný. Navyše pri nadmernom pití kávy telo stráca dôležitý minerál horčík. Na dlhodobé posilnenie tela aj mysle je preto potrebné urobiť oveľa viac – základom je dostatočný príjem tekutín a kvalitné stravovanie. Pridajte k tomu pravidelný pohyb a na svoju hlavu sa budete môcť spoľahnúť aj pred skúškami.

Pomoc môže byť jednoduchá
Ak sa vám zdá, že neviete, ako na to, prinášame vám pár tipov, ako si môžete jednoducho pomôcť:

– Každé telo potrebuje na svoje fungovanie dostatočný príjem potravy. Pri takýchto namáhavých chvíľach musia ísť aj diéty bokom. Mozog totiž potrebuje dostatočnú výživu, aby dokázal fungovať naplno. Viac ovocia a zeleniny mu dokáže zabezpečiť aj potrebné vitamíny.

– Mladý organizmus musí denne prijať 2 – 3 litre tekutín. Pomocníkom na zabezpečenie takéhoto množstva vody môže byť aj ochutená minerálna voda Magnesia. Obsahuje ovocné šťavy a stáva sa tak ideálnou náhradou sladkých nápojov, ktoré mladí ľudia s obľubou pijú. S Magnesiou si môžete byť istý, že dodávate telu potrebnú vlahu a blahodarné minerály. Okrem toho dokáže uspokojiť aj chuťové bunky a neobsahuje žiadne umelé konzervanty ani sladidlá.

– Veľa ľudí zabúda pri každodenných povinnostiach piť. Dobrým zvykom je preto mať fľašu s minerálnou vodou stále pri sebe – v škole, na prednáške, pri počítači. Ak potrebujete pracovať aj v noci, tekutiny sú práve tým najlepším pomocníkom, aby aj nočný výkon mal svoj zmysel.

– Pre správne fungovanie tela sú nenahraditeľné aj minerály. Napríklad horčík pomáha schopnosti sústrediť sa a zvládať stres. Ideálnym zdrojom minerálov je minerálna voda. Minerály sa z nej veľmi ľahko a efektívne do organizmu vstrebávajú. Magnesia má vysoký obsah prírodného horčíka, preto nielen hydratuje, ale prispieva k správnemu fungovaniu organizmu. Presvedčte sa sami!

– Ak si potrebujete od všetkého oddýchnuť, nie je dobré sadnúť si pred televízor. Radšej sa choďte prejsť na čerstvom vzduchu. Pohyb rozprúdi krv a očistí myseľ. Možno rýchlejšie nájdete odpoveď na riešenie problému, nad ktorým si už hodnú chvíľu lámete hlavu.

Odporúčaná maloobchodná cena:
Minerálna voda Magnesia pomaranč a šípky 1,5 l 0,79 EUR

Viac informácií nájdete na stránke www.magnesia.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Prihlásiť svoje práce do 12. ročníka medzinárodnej súťaže dizajnu orientovaného na remeslo Kruhy na vode, máte možnosť ešte do 30. júna 2024! Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.