Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

ACCENTUS MUSICALIS vyvrcholí vo Viedni

VIEDEŇ/BRATISLAVA 16. apríla – „Veľká hudba nemá žiaden čas“ – citát svetoznámeho dirigenta, violončelistu, pedagóga, publicistu a jedného zo zakladateľov interpretácie klasickej hudby na dobové nástroje Nikolausa Harnoncourta, umeleckého patróna medzinárodného vedeckého sympózia, je heslom záverečného podujatia bilaterálneho rakúsko-slovenského projektu ACCENTUS MUSICALIS, podporeného programom cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013 Creating the future a realizovaný s finančnou podporou dotácie MK SR Pro Slovakia. Sympózium O dejinách a predvádzacej praxi 16. – 18. storočia v strednej a východnej Európe sa uskutoční 16. – 18. apríla 2012 na viedenskej Vysokej škole múzických umení . Poznatky svojich odborných bádaní predstavia špecialisti na starú hudbu zo Slovenska, Rakúska, Česka a Poľska.

Postrehy z viac ako dvojročných pracovných aktivít kolektívu spolupracovníkov Vysokej školy múzických umení z Viedne a Bratislavy a o.z. Musica aeterna – workshopov, seminárov, koncertov a audio a video záznamov – dokumentuje putovná výstava Dva roky Accentus Musicalis, ktorá po prezentácii v Rakúskom kultúrnom fóre, VŠMU a Haus der Musik vo Viedni je inštalovaná v sále hlavnej budovy viedenskej univerzity od 16.4. do 7.5.2012.

Živým dokladom výsledkov snáh profesorov a študentov interpretačných workshopov bude koncert pod titulom Workshop – Highlights von Accentus Musicalis (To najlepšie z workshopov), ktorý zaznie 17. apríla 2012 o 19:30 vo viedenskej Alte Rathaus. Predstavia sa najlepší frekventanti v spolupráci s medzinárodne renomovanými profesionálnymi súbormi starej hudby Musica aeterna Bratislava pod umeleckým vedením Petra Zajíčka a Colegium musicum Viedeň pod vedením Ingomara Rainera. Zaznejú skladby J.S.Bacha, A.Vivaldiho, J.Haydna, W.A.Mozarta, G.Muffata, G.J.Wernera, N.Bruhnsa a C.Monteverdiho.

Na všetky podujatia je vstup voľný.

http://www.accentusmusicalis.eu

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Sezóna v Opere SND vyvrcholí premiérou Puccinio opery Madama Butterfly V Dolnej Krupej pripravujú rozprávkový festival

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.