Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Smer akceptoval necelú štvrtinu z našich 21 pripomienok

BRATISLAVA 14. augusta – Ministerstvo vnútra akceptovalo v medzirezortnom pripomienkovom konaní len necelú štvrtinu z 21 pripomienok, ktoré predložili zástupcovia hnutia 99% – občiansky hlas Ivan Weiss a Peter Mikletič. Pripomienky predložené hnutím 99% – občiansky hlas boli zamerané na uchovanie férových podmienok volebnej súťaže pre nezávislých kandidátov a nové strany.
Počas letných prázdnin prišiel Smer so zmenami volebných zákonov, ktoré pomáhajú starým skorumpovaným politikom a škodia nezávislým kandidátom a novým stranám. Ficovým plánom je posilnenie pozície Smeru pred prezidentskými, ale aj všetkými ďalšími voľbami. Jeho vláda prehráva súboj o ekonomické riadenie krajiny a tak sa snažia využiť každú príležitosť, aby zvýšili svoje šance na ďalšie volebné víťazstvá. Pokúsili sme sa viesť s vládnou mocou konštruktívny dialóg a naše pripomienky mali jediný cieľ – transparentné a férové volebné pravidlá pre všetkých.
Z celkového počtu 21 pripomienok akceptovalo ministerstvo vnútra 4 úplne a jednu čiastočne. Ostatné odbili tak, ako sme to vopred mohli očakávať. Naši zástupcovia neboli pozvaní na prerokovanie pripomienok a to ani tých, ktoré považujeme za zásadné.
„Nevadí nám až tak fakt, že Smer skomplikuje život mimoparlamentnej opozícii a rozhodne to nie je nič, čo by nás odradilo od snaženia presadiť v politike priority bežných ľudí. Oveľa viac nám prekáža, že parlamentné strany si naďalej v pokoji užívajú prázdniny, akoby sa nič dôležité nedialo. Celý čas čo sedia v parlamente rozprávajú svoje predstavy o volebnom systéme – znížiť počet poslancov, zvýšiť počet volebných obvodov, priama voľba poslancov, naviazanie dotácií stranám z rozpočtu na legálne dary od sympatizantov, zrušenie minimálnej účasti na referende a mnoho iných myšlienok zaznieva na tlačovkách politikov snáď každý rok. No keď príde prvá veľká novelizácia týchto zákonov za 15 rokov, sú odrazu takmer všetci ticho.“ – komentoval návrhy volebných zákonov Ivan Weiss na tlačovej besede pri predstavení pripomienok.
Smer a jeho parlamentná opozícia ukazujú, že politika je pre nich súbojom prázdnych fráz a falošných úsmevov. Je len na nás, či im dovolíme v tejto špinavej hre pokračovať alebo dáme v najbližších voľbách konečne šancu skutočnej zmene k lepšiemu.

Tlačový servis
99% – občiansky hlas

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;mt

K téme

On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť! Drucker na ITAPA: Už len učiť sa nestačí. Zmeny v základných a materských školách by mali viesť ku kritickému mysleniu a výučbe práce s dátami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.