Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Opäť sa ukázalo, že Matovič je pokrytec

RATISLAVA 12. februára – Hlasovanie v Národnej rade Slovenskej republiky ukázalo, že politická vôľa presadiť túto zmenu neexistuje, no nedal sa čakať iný výsledok ak ani predkladateľ návrhu s ním v skutočnosti uspieť nechcel.
Pred časom sme na tlačovej besede poukázali na zmenu názoru Igora Matoviča na financovanie strán z rozpočtu. Pred rokom to bola „najväčšia hlúposť“ akú kedy počul, pred mesiacom túto zmenu predložil do parlamentu. Držali sme mu palce, pretože je to krok správnym smerom a nevadí, že ho predkladá šašo.
Matovič však predviedol aj ďalší obrat o 180 stupňov, keď sa v rozhovore pre denník SME veľmi konkrétne vyjadroval o smelých plánoch, ako naloží s prostriedkami zo štátneho rozpočtu. Dva milióny eur si chce napríklad odložiť na predvolebnú kampaň. Ani slovom sa v rozhovore nezmienil o tom, že v čase keď dával rozhovor, bol v parlamente jeho návrh zákona, ktorým chcel zrušiť nielen tento príspevok, ale aj samotnú predvolebnú kampaň pre parlamentné strany. V rozprave k nemu sa naviac verejne zaviazal, že ak na tom bude širokospektrálna zhoda, nerobí mu problém vrátiť všetky peniaze z rozpočtu. Ako by to bolo možné keď už má plány ako využiť celých 5 miliónov eur, ktoré dostane? Zavádzal kolegov poslancov alebo čitateľov novín?Jeho vyjadrenia spoľahlivo vylúčili, že by mu išlo o skutočnú zmenu financovania strán. Stali sme sa zrejme svedkami jeho ďalšieho populistického a prázdneho gesta.
V parlamentnej rozprave sa pasoval do role zástupcu „ľudu“. Nie je ním o nič viac než iní politici, ktorí sa v parlamente striedajú už viac ako 20 rokov len aby ukojili vlastné ego, túžbu po moci či finančné záujmy utajených sponzorov. Nereprezentuje zmenu a ani bežných ľudí, ale maniere starých politikov, ktoré predvádza v maske šaša.
Mrzí nás, že sme uverili deklarovanému úmyslu Igora Matoviča zmeniť financovanie politických strán. Na rozdiel od Matoviča, pre nás to vždy bolo jedno z kľúčových opatrení, ako zlepšiť politický systém na Slovensku a budeme sa oň naďalej usilovať.

Ivan Weiss a Peter Mikletič
lídri hnutia 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;mt

K téme

Maratón či výlet s partiou. Aké cestovné poistenie sa oplatí najviac? Zákazníci COOP Jednoty opäť vybrali zaujímavé projekty lokálnych komunít

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.