Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Matovič musí odísť z parlamentu aj z politiky

BRATISLAVA 21. júna – Líder Obyčajných ľudí Igor Matovič sa musí vzdať poslaneckého mandátu, odísť z parlamentu a aj z politiky. Musí to urobiť, ak má v sebe aspoň štipku cti. Hlasovaním za zvolenie Daniela Végha za predsedu dozornej rady Fondu národného majetku sa nielenže podieľal na rehabilitácii jednej z goríl, ale stal sa jednou z nich.
Igor Matovič včera zahlasoval za zvolenie človeka zo spisu Gorila do Fondu národného majetku. Matovič sa dostal do parlamentu najmä vďaka sloganom o boji proti Gorile. Svoje zlyhanie chce vybaviť vlažným ospravedlnením sa a trápnou výhovorkou, že si na Végha nepamätal. Podobné výhovorky počúvame od gorilých politikov už 20 rokov. Matovič musí za svoje zlyhanie vyvodiť osobnú zodpovednosť a odísť z parlamentu aj z politiky.
Keď pred rokmi zlyhala pri hlasovaní Iveta Radičová, ktorá svoju politickú kariéru stavala na slušnosti a morálke, vzdala sa mandátu, okrem iného preto, aby nastolila novú politickú kultúru. Matovič, ktorý Radičovú verbálne podporoval až do konca jej vládnutia, môže ukázať, či má v sebe dostatok guráže a politickej kultúry na podobný krok.
Ak Matovič aj po takomto kolosálnom zlyhaní zostane v parlamente, znamená to, že jeho pochybenie nebolo náhodné a že trnavský podnikateľ za pár rokov v parlamente zmutoval na poriadnu gorilu.
Hnutie 99% poukazovalo na zmenu v správaní sa Igora Matoviča už pred voľbami. Tesne pred voľbami Matovič úplne zabudol na gorily a všetku energiu venoval boju proti 99%. Neváhal do špinavej antikampane zapojiť svojho kamaráta, súdom usvedčeného podvodníka Železníka a osobne písal stĺpčeky do svojich novín, kde sa neštítil používať antisemitské poznámky na úrovni kotlebovcov. Už vtedy sme s poľutovaním konštatovali, že z bojovníka proti gorile sa stala gorila. Včerajším hlasovaním v parlamente nám dal Matovič za pravdu.

Ivan Weiss
líder občianskych zástupcov 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

Kontrolujete si poistné zmluvy? Možno platíte zbytočne Žijeme v zlých, prašivých časoch. Toto je Karneval krýs

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.