Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89421_img 20181129 wa0005 676x513.jpg
4. decembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

50. výročie založenia Obchodnej akadémie Imricha Karvaša Bratislava

BRATISLAVA 4. decembra 2018 – Petržalská škola – Obchodná akadémia  Imricha Karvaša Bratislava oslavovala 50 rokov od svojho založenia vo „veľkom“ a vo veľkolepých priestoroch divadla Aréna. Za polstoročie fungovania prešlo školou viac ako 8300 žiakov a vystriedalo sa viac ako 200 učiteľov. Učitelia a žiaci si pripomenuli  bohatú históriu školy, uctili pamiatku prof. Imricha Karvaša, 1. guvernéra NBS, po ktorom nesie škola pomenovanie, a to za prítomnosti rodiny Imricha Karvaša a aj  súčasného guvernéra NBS Jozefa Makúcha. Účasť na podujatí prijali partneri školy,   mnohí úspešní predstavitelia spoločenského  a ekonomického života, nielen zo Slovenska, ale aj z Rakúskej republiky, tiež  veľvyslanec  Rakúskej republiky na Slovensku, jeho excelencia Helfried Carl. O preklad do nemeckého jazyka sa  postarali žiaci 5. ročníka bilingválneho štúdia  v nemeckom jazyka (5-ročné štúdium začína  prípravným  jazykovým  ročníkom  pre žiakov  8. alebo 9. ročníka ZŠ),  predviedli svoju vynikajúcu znalosť nemeckého jazyka a pripravenosť na maturitnú skúšku na úrovni C1, ktorá ich čoskoro čaká. V programe účinkovali aj  talentovaní žiaci  školy, žiaci  ZUŠ Františka Oswalda, Daliborovo námestie. Nadčasovými melódiami osviežili slávnostnú atmosféru MODUS MEMORY Mariána Greksu  a Ludo Kuruc band, spevák s hlasom legendárneho Karola Duchoňa.

V súčasnosti sa  škola sa formuje ako moderná, otvorená škola 21. storočia, ktorá je svojou špecializáciou jedinečná. Snaží sa reagovať na potreby spoločnosti, bratislavského regiónu, ale   stavia aj  na tradíciách. Vďaka bilingválnemu smeru štúdia (na základe medzivládnej kultúrnej dohody medzi Rakúskou spolkovou republikou a Slovenskou republikou od roku 1991),  v škole vyučujú aj rakúski lektori. Učitelia pripravujú jazykovo nadaných žiakov nielen na zvládnutie nemeckého jazyka ako dorozumievacieho prostriedku, ale v oveľa širšej miere na zvládnutie odbornej terminológie jednotlivých odborných ekonomických predmetov. Tím pedagógov sa snaží o zachovanie  svojho tradičného bankového a bilingválneho  zamerania, prepája teóriu s praxou,  všetko v súlade s heslom: „Učíme pre prax“.

Obchodná akadémia Imricha Karvaša Bratislava je súčasťou  histórie  hlavného mesta Bratislavy. Polstoročie budovania, kreovania školy prinášalo a prináša  svoje výsledky. Absolventi školy sa  uplatňujú ako ekonómovia, účtovníci, manažéri v rôznych oblastiach. Dnes už legendárnej škole prajeme v ďalšej 50-tke veľa vzdelaných a úspešných žiakov, najlepších a najmúdrejších učiteľov, pre ktorých je povolanie poslaním.                                                                                    (www.oaikba.sk)

K téme

SITA rozširuje svoje mediálne portfólio o dva nové webové portály Jedna z najväčších firemných nadácií darovala dosiaľ 12 miliónov eur, aby zlepšila životy ľudí na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.