Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87646_shutterstock_325901639.jpg
25. apríla 2018 Ekonomika od PRservis.skSITA Diskusia()

4 užitočné pravidlá pre úspech vo vašej práci a kariére

BRATISLAVA 25. apríla 2018 – Ani tá najrovnejšia cesta nie je tak dokonalá a bez prekážok, ako by sa vám mohlo na prvý pohľad zdať. K svojmu vysnívanému cieľu sa ale musíte nejakým spôsobom dostať a zaistiť si tak aj prostredníctvom neho uspokojenie svojich potrieb. Ak sa o to snažíte, aj keď možno s menšími chybami, ste na dobrej ceste.

Akákoľvek vynaložená činnosť je vždy lepšia, ako zostať stáť na jednom mieste, pretože niektorí ľudia o svojom šťastí a úspechu len snívajú, zatiaľ čo iní každé jedno ráno vstávajú a tvrdo na ňom pracujú. My vás budeme pri tejto snahe ešte viac motivovať, veď motivácia je jedna z najdôležitejších vecí, ktorá vám ku všetkým vytúženým cieľom pomôže. Presvedčíte sa o tom aj pri rozhodnutí, či si vybrať živnosť alebo s.r.o..

Tak trochu iná motivácia

Jedným z najdôležitejších princípov, ktoré nám umožňujú uspieť, je sebadisciplína, víťazstvo nad sebou samým, ale aj lenivosť, dezorganizácia a porážka. Skôr než začnete a pustíte sa do zakladania s.r.o., musíte pochopiť jeden veľmi dôležitý princíp: Úspech je práca! Nespočíva to v žiadnej náhode a ani  šťastí, čo si viacerí veľmi radi myslia. Veď nie nadarmo sa hovorí, že práca je vstupenkou na pole úspechu.

1. Využite lacnejšie možnosti

Vieme, že máte dokonalé schopnosti a zvládnete všetku prácu a riešenie problémov sami. Ale prečo nevyužiť váš čas efektívne a oveľa lepšie, ak viete, že máte po ruke šikovného asistenta. Tým môže byť aj dobrý mediátor v Bratislave, ktorý sa špecializuje na konfliktné situácie, často v súkromnom ale aj pracovnom živote.

2. Urobte si zoznam úloh

Niekedy je v zápale povinností, nahromadených problémov a starostí najlepším asistentom obyčajný papier a pero. Zaznamenáte si s ním súčasné a budúce záležitosti a váš mozog tak oslobodíte z nadbytku informácií. Potom bude vaše štruktúrovanie všetkých prípadov a procesov samo-disciplíny oveľa efektívnejšie. Môžete na to využiť aj počítač a textový editor v ňom a s pomocou výkonných tonerov do tlačiarne si svoje poznámky potom môžete jednoducho vytlačiť a mať ich v tesnej blízkosti.

3. Pojmy sú povinné!

Aby ste dosiahli rýchlejšie a efektívnejšie dosiahnutie cieľa, musíte si nevyhnutne stanoviť časové limity. Hranice, ktoré vás nepustia a umožnia vám dopracovať sa k lepšiemu výsledku. Musíte ich samozrejme ale dodržiavať, aj tu platí, že zvyk je železná košeľa.

4. Nezabúdajte na svojich zákazníkov

Ak ste si založili spoločnosť a ponúkate zákazníkom svoje produkty alebo služby, mali by ste sa na nich správne zacieliť. Pomôže vám s tým moderne vybavené callcentrum, ktorého služby nespočívajú len v telefonickom oslovovaní spotrebiteľov. Získava pre vás cenné informácie, ako ďalej postupovať pri vývoji vašich produktov a služieb. Ako sa viac prispôsobiť požiadavkám kupujúcich, ktorí vám prinášajú zisk.

Pokiaľ sa chcete rýchlo dostať do svojho vysnívaného a vytúženého cieľa, všetko, čo ste doteraz čítali, je nutné zanalyzovať a potom v praxi na základe toho pristúpiť k vykonaniu potrebných opatrení. Samodiagnostika je aj seriózna práca na sebe samom, s ktorou môžete a musíte začať len vy! Tak smelo do toho.

K téme

Stovka slovenských stredoškolákov skonštruovala svoj prvý satelit Bebbo – mobilná aplikácia UNICEF pre rodičov detí od 0 do 6 rokov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.