Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97243_vianoce s bozidarou 4 676x507.jpg
29. novembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný

29.11.2021 – Charitatívny program Noc nádejí je výsledkom spolupráce RTVS s Nadáciou Kvapka nádeje. Aj napriek obmedzeniam v dôsledku zdravotných opatrení prinesie Noc nádejí divákom aj tento rok emotívne príbehy rodín, ktorých deti prešli život zachraňujúcou liečbou, jedinečné hudobné vystúpenia v podaní spevákov nachádzajúcich sa na rôznych miestach v RTVS i mimo nej a samozrejme predstaví štedrých darcov, ktorí pomáhajú zachraňovať životy. Výnimočným momentom bude aj televízna premiéra novej vianočnej piesne Vianoce s Božidarou. Priamy prenos galavečera Noc nádejí uvedie RTVS na Jednotke v sobotu 4. decembra o 20.30 h.

Cieľom večera je pomoc Transplantačnej jednotke kostnej drene NÚDCH na bratislavských Kramároch ako jedinečnému pracovisku, ktoré lieči deti z celého Slovenska a rovnako aj Národnému registru darcov kostnej drene. Slávnostným galavečerom budú divákov sprevádzať Karin MajtánováJán Žgravčák. Počas večera sa za štedrými darcami, ktorí svojou finančnou pomocou pomáhajú zachraňovať životy, vyberie dvojica špeciálnych hostí, ktorí budú pre divákov prekvapením.

Z dôvodu ochrany bezpečnosti sa 12. ročník galavečera Noc nádejí bude konať pri maximálnych bezpečnostných opatreniach, ktoré zabezpečia komfort a bezpečnosť hostí aj účinkujúcich. Prvoradá je predovšetkým bezpečnosť práve malých pacientov priamo v štúdiu. „Pandemická situácia nám, bohužiaľ, trošku skomplikovala plány a nedovolí nám, aby sme boli všetci v jednom televíznom štúdiu. Pokračujeme tak v rovnakom koncepte, ako pred rokom, a všetci hudobní hostia budú vystupovať na rôznych miestach v RTVS, ale aj mimo nej v rámci Bratislavy. V štúdiu budeme len vo veľmi úzkom okruhu rodín a moderátorov,“ hovorí dramaturgička programu Adriana Hanzelová.

Moderátori Karin MajtánováJán Žgravčák privítajú v štúdiu rodiny detí, ktorým sa podarilo vyliečiť vďaka vzácnym ľuďom, ktorí pred časom dobrovoľne a anonymne darovali kostnú dreň a tým zachránili ich život. Nadácia Kvapka nádeje pomáha aj Národnému registru darcov kostnej drene. Práve tam totiž prebieha vyhľadávanie vhodných darcov pre slovenských pacientov, ale aj opačne – medzi slovenskými darcami sa vyhľadávajú vhodní darcovia pre zahraničných pacientov.

V rámci galavečera je pre divákov pripravený aj bohatý hudobný program. Pripravená je aj veľká televízna premiéra novej vianočnej piesne Igora Timka Vianoce s Božidarou, ktorá vznikla na pôde RTVS a naspieval ju spoločne s hereckou legendou Božidarou Turzonovovou. Ide o prvú spoluprácu Igora Timka a No Name so slovenským interpretom a diváci sa budú mať určite na čo tešiť. Emotívnu skladbu nahrali spoločne so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. „Pri tvorbe sme vychádzali zo skutočnej hodnoty Vianoc. Po dokončení textu a melódie sme následne hľadali niekoho, kto je dostatočne čistý a skúsený životom na to, aby to mohol interpretovať. Voľba padla práve na pani profesorku Božidaru Turzonovovú a bolo to absolútne jasné,“ povedal Igor Timko.

„Trošku som váhala, lebo už som dlho nespievala a v minulosti som spievala spravidla sama. Keď som však čítala ten text, ktorý ma zasiahol, tak som súhlasila. Je úžasný a vychádza z kontextu doby a životného pocitu, v ktorom sa teraz nachádzame. Bola to krásna práca,“ prezradila Božidara Turzonovová. Diváci sa môžu tešiť aj na originálne hudobné vystúpenia, v ktorých sa predstavia kapela Tublatanka, Miro Jaroš, Celeste Buckingham, Zuzana Smatanová, Peter Cmorik, Karmen Pál Baláž, Ivana Regešová, Nela Pocisková s Pavlom Bršlíkom, Martin Chodúr a mnohí ďalší. Všetci hudobníci vystúpia s myšlienkou pomôcť bez nároku na honorár.

Prispieť do zbierky Nadácie Kvapky nádeje budú môcť počas charitatívneho galavečera aj diváci RTVS, a to formou ľubovoľnej SMS zaslanej na číslo 830 zo siete všetkých slovenských operátorov. Cena darcovskej SMS je 3 EUR.

Informačný servis

K téme

Cestovateľská súťaž: Objavujte Nitriansky kraj, zbierajte body a vyhrajte skvelé ceny Letné autobusy v Banskobystrickom kraji prispejú k sezóne plnej zážitkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.