Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. septembra 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Zníženie rizika srdcovocievnych komplikácií u diabetikov 2.typu

BRATISLAVA 9. septembra – Empagliflozín zatiaľ ako jediný liek na zníženie hladiny cukru v krvi preukázal zníženie srdcovocievneho rizika u pacientov s diabetom 2. typu, ktorí majú vysoké riziko srdcovocievnych príhod.

Farmaceutické spoločnosti Boehringer Ingelheim a Eli Lilly and Company zverejnili pozitívne závery štúdie EMPA-REG OUTCOME. Ide o dlhodobú klinickú štúdiu, ktorá skúma vplyv empagliflozínu na kardiovaskulárne výsledky u viac ako 7000 dospelých pacientov s diabetom 2. typu, ktorí majú vysoké riziko srdcovocievnych príhod. Štúdia EMPA-REG OUTCOME dosiahla primárne ciele a potvrdila prínos empagliflozínu na zníženie srdcovocievneho rizika, keď sa pridal k štandardnej liečbe. Primárny cieľ bol definovaný ako čas do prvého výskytu buď smrteľnej kardiovaskulárnej príhody, alebo nefatálneho infarktu myokardu či mozgovej príhody.

Empagliflozín je jediný liek na zníženie hladiny glukózy v krvi u diabetikov 2. typu, ktorý preukázal zníženie srdcovocievneho rizika v štúdii zameranej na kardiovaskulárne výsledky.
Bezpečnostný profil empagliflozínu je zhodný s predchádzajúcimi štúdiami. Detailné výsledky štúdie budú prezentované 17. septembra 2015 na 51. výročnom stretnutí Európskej asociácie pre štúdium diabetu (EASD) vo švédskom Štokholme.

O štúdii EMPA-REG OUTCOME
EMPA-REG OUTCOME je multicentrická, randomizovaná, dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia, ktorá zahŕňa viac ako 7000 pacientov zo 42 krajín sledovaných v priemere 3,1 roka. Cieľom štúdie bolo posúdiť vplyv lieku empagliflozín v dávke 10mg alebo 25mg raz denne na kardiovaskulárne riziko u dospelých diabetikov 2. typu s vysokým rizikom srdcovocievnych príhod a nedostatočne kontrolovaným krvným cukrom, po pridaní k štandardnej liečbe, v porovnaní s placebom pridaným k štandardnej liečbe. Štúdia bola navrhnutá v prvom rade na testovanie non-inferiority a následne superiority.

Štandardná liečba zahŕňala lieky na zníženie glukózy a lieky na srdcovocievny systém (vrátane liekov na zníženie krvného tlaku a lipidov).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Dovolenková sezóna sa blíži! Ako vyrysovať telo do plaviek? Odpovede zo srdca – všetko, čo potrebujete vedieť o vysokom krvnom tlaku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.