Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

ZDRAVOTNÍCTVO: MZ chce do konca roka riešiť poplatky a pohotovosti

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chce ešte do konca tohto roka predstaviť systém nových pohotovostí a novelu zákona o poplatkoch. Povedal to v rámci konferencie Trend – Zdravotnícky manažment 2016 šéf rezortu Tomáš Drucker. Ako priblížil, na rokovanie vlády by chcel novelu o poplatkoch predložiť do konca roka 2016, pričom jej účinnosť odhaduje na 1. júl budúceho roka. „Myslím si, že ten návrh, ktorý máme pripravený a ešte ho finálne prediskutovávame, je dobrý,“ povedal minister. Podľa Druckera návrh zabezpečí istú mieru spravodlivosti a flexibility.
V tomto roku sa rezort zaviazal, že pripraví projekty eHealth (elektronické zdravotníctvo ) a DRG (systém platieb za diagnózu) tak, aby v budúcom roku mohli fungovať. „Projekt eHealth je určite v mojich očiach dôležitejší a významnejší, pretože nám dá mnoho údajov, zabezpečí nám oveľa lepší systém kontroly,“ dodal Drucker. Poznamenal však, že projekt DRG je tiež dôležitý, najmä pre optimalizáciu siete. „Nemáme v súčasnosti dostatok údajov na to, aby sme vedeli povedať, aký komplikovaný pacient sa kde a ako lieči,“ konštatoval Drucker. Minister opätovne upozornil, že DRG neprinesie do systému viac prostriedkov, avšak ich efektívnejšie prerozdelí.

dn;ti

K téme

Spoločnosť Siemens Healthineers Slovensko získala certifikát Great Place To Work Slovensko – úspešná krajina či trendsetter v digitalizácii? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.