Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. augusta 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Záver Kultúrneho leta v Bratislave

BRATISLAVA 23. augusta – Leto sa prehuplo do svojej druhej polovice a ani sa nenazdáme a skončí sa prvými školskými dňami. Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo letné kultúrne podujatia v spolupráci s rôznymi organizáciami, ktoré však budú pokračovať aj v septembri, no v rámci nich príde aj definitívna bodka za letom 2016.

V spolupráci s Tribus Musicae a Bratislavskou arcidiecézou bude v Dóme sv. Martina v Bratislave pokračovať Katedrálny organový festival. Tóny vážnej hudby zaznejú aj v rámci festivalu s názvom Konvergencie v spolupráci s rovnomenným občianskym združením. Jednou z hlavných hviezd podujatia bude charizmatická holandská huslistka a violistka Isabelle van Keulen, ktorá ako sólistka účinkovala s najznámejšími orchestrami pod taktovkou dirigentov ako Valery Gergiev či Roger Norrington.

Pripravené sú aj Dni Majstrov ÚĽUV a ich 26. ročník odštartuje v sobotu 3.septembra na Hviezdoslavovom námestí a bude pokračovať celý víkend. Uvidíte vystúpenia rôznych folklórnych zoskupení z rôznych kútov Slovenska, medziiným napríklad z Horehronia, Terchovej, z Brezna, ale aj z domácej Petržalky.

V dňoch 9. a 10. septembra sa v Bratislave na Hlavnom námestí uskutoční 1. ročník medzinárodného World Music festivalu, kde sa predstavia zaujímaví hostia z domácej i zahraničnej scény. Otvárací ceremoniál zaháji Eddy Portela s deťmi, uvidíte aj Trojku Zuzky Homolovej, Rusín Čendéš orchestra, SĽUK, Balkansambel a v sobotu od 16:00 Mojše Band a La3no CUBANO.

Kultúrne leto bude pokračovať aj v jednotlivých mestských častiach Bratislavy. V Lamači sa od 2 – 4.septembra chystajú Rozálske hody. Na Dychfeste, ktorý organizuje mestská časť Vajnory, si budete môcť vychutnať vystúpenie celoslovenských dychových hudobných zoskupení. 8. ročník Slavností vína dňa 24.9. sa chystá pod taktovkou mestskej časti Záhorská Bystrica a 24 – 25. septembra sa budú konať Ružinovské hody.

Počas septembra sa budete môcť vybrať aj na samostatné podujatia v rámci Kultúrneho leta. Jedným z nich bude slávnostná sv.omša v Dóme sv. Martina so spomienkou na 453. výročie korunovácie prvých panovníkov v Bratislave – Maximiliana II. a jeho manželky Márie Španielskej. V spolupráci so STAR production s.r.o. sa bude pokladať pamätná tabuľa herečke Emílii Vašáryovej. Pokiaľ patríte k fanúšikom tejto skvelej slovenskej herečky, príďte jej vyjadriť svoje sympatie 16.septembra o 16:00 hod. pred Mestským divadlom P.O.Hviezdoslava na Laurinskej ulici.

S letom sa rozlúčime vo veľkom štýle, a to hneď dvakrát. V uvoľnenej atmosfére to roztočíme 11.septebmra na Štúrovej ulici v Bratislave na Festivale Rozlúčka s letom. Od 14:00 do 22:00 hodiny sa môžete tešiť na množstvo zábavy, koncertov, dobrého jedla, podujatí pre deti, hudobných hostí a ďalších iných sprievodných podujatí. Uvidíte napríklad balet na bicykli, či spôsob, akým sa bicyklovalo pred 150 rokmi.

Serióznu bodku za letom a festivalom Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2016 dáme 18.9. v Historickej budove SND na XII. NAPS Medzinárodnom ekumenickom koncerte. Na koncerte budú znieť kresťanské a židovské spevy v podaní umelcov z viacerých krajín. Nad podujatím, ktoré sa uskutoční v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, prevzali záštitu prezident Maďarskej republiky pán János Áder a prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Nový náučný chodník v Telgárte privedie ľudí popri známych viaduktoch k prameňu Hrona Ako využívať umelú inteligenciu na lepší život, starostlivosť o prírodu a mier vo svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.