Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júla 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Zamestnanci GSK sa rozhodli dobrovoľne pomáhať

BRATISLAVA 26. júla – Spoločnosť GSK má dlhú tradíciu vo filantropických a dobrovoľníckych aktivitách. Svojim zamestnancom ponúka možnosť dobrovoľne sa zapojiť a venovať svoj riadny pracovný deň pomoci druhým.

Tento rok sa do júnových Dní dobrovoľníctva zapojilo 28 zamestnancov GSK. Niektorí darovali krv, ďalší sa zúčastnili výletu a „opekačky“ s mentálne postihnutými ľuďmi. „Som veľmi rada, že som sa zoznámila s ľuďmi, ktorí sa vedia tešiť z každej maličkosti a sú vďační za každý deň,“ hovorí Daša Pätoprstá zo spoločnosti GSK. „Našla som si nových kamarátov, ktorí sú síce mentálne postihnutí, ale tešila som sa s nimi, keď sme si rozdávali drobné darčeky, obdivovali sme kúsky, ktoré vyvádzal šašo a s chuťou sme si zajedli z parádnej opekačky. Mala som pocit, že som sa vrátila do svojho detstva,“ dopĺňa Berta Blážová, ktorá sa výletu tiež zúčastnila.

Ďalší zamestnanci GSK uprednostnili manuálnu prácu, vymaľovali okolie okien deťom z Materskej školy v Ružinove a pomohli vyčistiť Chránený areál Starý háj s aktivistami z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia. Iní zase pomáhali na festivale Pohoda, aby bol pre návštevníkov bezpečnejší. „Myslím si, že ľudia by mali urobiť aj viac, ako len darovať peniaze, a to venovať svoj čas, svoju prítomnosť a energiu. Tento rok sme natierali okolie okien v materskej škôlke a okrem dobrého pocitu z vykonanej práce nás potešilo veľmi srdečné prijatie. Aktivitu sme si ako tím dohodli spoločne s cieľom, aby sme pomohli a urobili dobrú vec, a zároveň aby sme to robili spoločne,“ priblížila Andrea Kalousková Štefankovičová.

Spoločnosť GSK považuje filantropické a dobrovoľnícke aktivity za prirodzenú súčasť svojho podnikania. Pravidelne sa umiestňuje na popredných priečkach v rebríčku TOP firemný filantrop, má niekoľko vlastných projektov v oblasti CSR aktivít, Fond GSK, ktorý finančne podporuje projekty na pomoc seniorom, programy na podporu zdravia detí a mládeže, či projekt HOPE, ktorý zamestnancom umožňuje pomáhať konkrétnym ľuďom v ťažkej životnej situácii. Organizuje tiež zbierky šatstva pre sociálne slabšie rodiny, pomohla ľuďom postihnutým povodňami a tento rok sa zamestnanci zapojili aj do charitatívnej akcie pri príležitosti letných olympijských hier Gold Challenge 2012.

Spoločnosť GlaxoSmithKline je jedna z najväčších farmaceutických spoločností na svete orientovaných na výskum a vývoj. Naším poslaním je napĺňať potreby ľudstva v oblasti zdravotníctva a umožniť tak ľuďom prežívať svoj život aktívnejšie, cítiť sa lepšie a žiť dlhšie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

50 % zľava na vlak: Cestujte so ZSSK na Profesia days ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.