Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. decembra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstava v Galérii SPP- Vianočný salón Spectrum ART

BRATISLAVA 5. decembra – V Galérii SPP sa zajtra začne nezvyčajná výstava tridsiatich súčasných výtvarníkov troch generácií, pričom najstarší autor sa narodil v roku 1922 a najmladšia autorka v roku 1984. Výstava umeleckých diel s názvom Vianočný salón Spectrum ART potrvá do 18. decembra 2012.

Ide o mimoriadnu výstavu vyše 60 exponátov, ktorá prezentuje30 slovenských výtvarníkov klasických disciplín, známych osobitou, kvalitnou a zberateľsky vyhľadávanou tvorbou. Umelecké osobnosti, ktoré vytvárajú súčasný zlatý fond slovenskej kultúry v oblasti výtvarného umenia, predstavia svoje diela podľa vlastného výberu bez akéhokoľvek umelého zatriedenia či umeleckého zaradenia. Týchto výtvarníkov eviduje umelecké združenie Spectrum ART ako svojich stálych členov a hostí, ktorí sú tvorivo a generačne príbuzní, pričom tútorom tohto výtvarného spoločenstva je legendárny sochár Tibor Bártfay.

Táto jedinečná kolekcia predstavená na sklonku roka v priestoroch Galérie SPP bude dôstojným záverom aktivít spoločnosti Spectrum ART pri príležitosti 15. výročia jej založenia, ale aj bohatej výstavnej činnosti Galérie SPP v tomto roku. Výstava svojím jedinečným charakterom, bohatosťou výtvarných štýlov a rôznorodým výtvarným prejavom autorov obohatí charizmatický predvianočný čas o nové silné estetické zážitky.

Vystavujúci autori:
Tibor Bártfay – 3 diela (sochy)
Oto Bachorík – 2 diela(sochy)
Mária Balážová-1 dielo (maľba)
Daniel Bidelnica – 1 dielo (maľba)
František Bohunický-1 dielo (socha)
Víťo Bojňanský – 2 diela(socha a maľba)
Dano Brogyányi – 1 dielo (fotografia/serigrafia)
Juraj Čutek – 3 diela (sochy)
Vojtech Farkaš – 2 diela (sochy)
Robert Hromec – 1 dielo (maľba)
Marian Krajčovič – 1 dielo (maľba)
Ján Kulich – 2 diela (sochy)
František Lipták – 2 diela(obrazy)
Milan Lukáč -2 diela(socha)
Fedor Nemec – 3 diela (fotoobrazy)
Robert /Viktor/ Němeček – 3 diela(obrazy)
Vladimír Oravec- 3 diela(keramiky)
Marián Oravec – 2 diela(obrazy)
Ivan Pavle-3 diela (obrazy)
Peter Pollág-2 diela(obrazy)
Štefan Polák-2 diela(obraz a socha)
Martin Pala -1dielo(socha)
Arpád Račko – 2 diela (sochy)
Júlia Sabová-3 diela(obrazy)
Peter Trembáč -1 dielo (maľba)
Rasťo Trizma-3 diela (maľba)
Katarína Vavrová-2 diela (grafické obrazy)
Alexej Vojtášek-3 diela(obrazy)
Ondrej 4 – 2 diela (socha)
Ondrej Zimka, starší – 2 diela (maľba)

Spoločnosť Spectrum ART (www.spectrum-art.sk) založená v roku 1997, so sídlom v Bratislave, je prestížna nezisková organizácia. Pod vedením zakladateľa a prezidenta Dr. Dušana Kollára sa špecializuje na podporu umenia, umelcov, umeleckých sympózií, obnovovania a údržby historických i umeleckých pamiatok, zachovávania a propagácie rýdzosti slovenského folklóru, podporu rôznych záujmových klubov, súborov, spevákov i tanečníkov, publikačnou a vydavateľskou činnosťou ako aj propagáciou Slovenska a slovenského umenia v zahraničí.

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 sídli na Mlynských nivách v priestoroch SPP. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava AndyhoWarhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 12.00 do 17.00 h.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Alfons Mucha bol geniálny fotograf, odhaľuje výstava na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch Byty ako galéria. V Kesselbaueri otvorili jedinečnú pop-up výstavu „Umenie bývať“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.