Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. septembra 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstava v Galérii SPP: MULTIPOINT

BRATISLAVA 17. septembra – Diela slovenských aj zahraničných umelcov, ktoré vznikli počas tvorivého umeleckého sympózia MULTIPOINT v Nitre, predstavia zajtra v Galérii SPP. Výstava potrvá do konca októbra 2014.

MULTIPOINT je medzinárodné maliarske sympózium, ktoré sa koná každoročne v júli od roku 2009 v ateliéroch umeleckej školy ARS STUDIO v Nitre. Doteraz sa na sympóziu zúčastnilo 58 umelcov z 30 krajín. Názov MULTIPOINT vychádza práve z pomyselného stretu rozmanitých kultúr a prístupov k maľbe – ponúka teda od klasických, cez viac konceptuálne až po experimentálne diela.

„Hlavnou náplňou sympózia je sprostredkovať umelcom konfrontáciu s inými tvorcami, priniesť osvieženie do každodenného tvorivého pracovného života, možnosť uvedomiť si iné výtvarné postupy, techniky či cesty a vďaka tomu aplikovať nové prístupy na vlastnú tvorbu. Tým, že sympózium MULTIPOINT je časovo obmedzené na 10 dní, pracujú umelci rýchlejším spôsobom, ako sú bežne zvyknutí. Preto nie všetky vytvorené obrazy sú vždy typickými zástupcami ich doterajšej tvorby, ale v niektorých prípadoch ide skôr o skice, ktoré môžu byť kvalitatívne výborným výstupom pre ďalšiu tvorbu,“ priblížila podstatu výstavy jej kurátorka Nora Šulíková.

Zoznam autorov v prílohe:
http://www.webnoviny.sk/include_wbn/system-suborov/5056-multipoint.pdf

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra o 18 h v Galérii SPP.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ECO – INVESTMENT kúpil do svojich závodov ďalšie špičkové papierenské linky Avion podporí študentov dizajnu v novom komunitnom centre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.