Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyšlo CD s piesňami matky Andyho Warhola

BRATISLAVA 12. mája – Na slovenský hudobný trh sa dostáva novinka prinášajúca aj unikátne autentické hudobné nahrávky matky Andyho Warhola, Júlie Zavackej, ktoré naspievala po presťahovaní do Pittsburghu v rusínskom materinskom jazyku v 50-tych rokoch minulého storočia. Následne ich posielala svojim blízkym do východoslovenskej dediny Miková, odkiaľ pochádzala. Väčšinu vzácnych záznamov tvoria prevažne pôvodné rusínske ľudové piesne. Ďalšiu časť tvoria kresťanské modlitby nahovorené v modlitebnom recitatíve, ale aj prespievané v cirkevnoslovanskom jazyku. Staré piesne, ktoré pomaly upadajú do zabudnutia, do modernej podoby znovu oživil operný spevák Igor Kucer v doprovode hudobnej formácie Emotion Group a členovia Štátnej filharmónie v Košiciach.

Výsledkom vzájomnej spolupráce je svieži hudobný projekt s prvkami opery, jazzu a swingu, ktorý by rozhodne nemal chýbať v hudobných zbierkach skutočných hudobných nadšencov. Väčšina piesní podstatným spôsobom formovala aj umelecký vkus Andyho Warhola, ktorý zásadným spôsobom ovplyvnil podobu moderného umenia 20 storočia.

Názov: Igor Kucer Emotion Group presents songs by Andy Warhol´s mother Julia Warhola
Autor: Igor Kucer a Emotion Group
Vydavateľstvo: CHARISMA PRODUCTION s.r.o.

Kúpiť CD: http://duchovne-knihy.flox.sk/p/189/andy-warhol-s-mother

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Návrat osudovej lásky a pomsty v novom preklade. Búrlivé výšiny Visa Slovak Top Shop oslavuje druhé narodeniny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.