Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júla 2015 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Výprava Slovenského hnutia špeciálnych olympiád odlieta do USA

BRATISLAVA 22. júla – V stredu 22. júla odchádza z Viedne 40 – členná výprava Slovenského hnutia špeciálnych olympiád, do kalifornského Los Angeles, dejiska Svetovej letnej špeciálnej olympiády. Vo výprave vedenej prezidentkou hnutia Evou Lysičanovou sú atléti, bočisti, futbalisti, jazdci, plavci, stolní tenisti, tenisti a moderná gymnastka sprevádzaní svojimi trénermi.

„Naši športovci s mentálnym postihnutím chodia na súťaže výborne pripravení a správne motivovaní, preto pevne verím, že ďalšie medaily sa nám podarí priniesť na Slovensko aj tento rok. Oveľa dôležitejšie je však to, že naši športovci sa napriek nepriazni osudu, ktorá ich postretla v živote, nevzdali a spolu s pomocou najbližších i skvelých trénerov dokázali zdolať aj najťažšie prekážky a vybojovali si právo účasti na letnom športovom sviatku športovcov s mentálnym postihnutím celého sveta. Prínosom pre nich zároveň bude, že zažijú pocit rovnocennosti a šťastia, nadviažu kontakty so športovcami s rovnakým osudom z iných krajín a svojimi výkonmi budú hrdo reprezentovať svoju krajinu,“ povedala Eva Lysičanová, prezidentka Slovenského hnutia špeciálnych olympiád.

Posolstvom Hnutia špeciálnych olympiád je poskytovať celoročný cyklus tréningov a súťaží vo všetkých druhoch olympijských športov pre deti a dospelých s mentálnym postihnutím. Dávať im stále nové a nové možnosti na rozvinutie ich fyzických predpokladov, aby dokázali svoju odvahu, prežili radosť, priateľstvo a o úspech sa podelili so svojimi rodinami, ostatnými športovcami špeciálnych olympiád a spoločnosťou. Na Slovensku tento program realizuje Slovenské hnutie špeciálnych olympiád (SHŠO), ktoré funguje od roku 1993. Hnutie má viac ako 500 tisíc dobrovoľníkov po celom svete. Pomáhajú z lásky k športu, z lásky človeka k človeku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Sci-fi klasika Solaris v novom vydaní Prvá pivná plechovka u nás oslavuje 50 rokov. Špeciálna edícia Zlatý Bažant ´73 pripomína jej historické míľniky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.