Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie spoločnosti Edea Partners k tvrdeniam ministra školstva

BRATISLAVA 15. novembra – Na tlačovej besede o Rezortnom informačnom systéme (RIS) dňa 15.novembra uviedol minister školstva Dušan Čaplovič tvrdenia, ktoré chce spoločnosť Edea Partners, a.s. uviesť na pravú mieru. Minister školstva na základe výsledkov auditu nesprávne uviedol, že vedenie UIPŠ zadalo zákazku súvisiacu s RIS spoločnosti Edea Partners a.s., rovnako nesprávna je suma, ktorú pán minister deklaroval. Naša spoločnosť sa nikdy nepodieľala na tvorbe RIS a v súvislosti s ním nikdy nezískala od UIPŠ ani od ministerstva školstva žiadnu zákazku.
Spoločnosť Edea Partners a.s. realizovala pre projekt RIS časť komunikačnej kampane vo forme infoseminárov ako subdodávateľ jedného z riešiteľov projektu. Túto zákazku sme získali na základe dlhoročnej spolupráce s učiteľmi a skúsenosťou s organizovaním seminárov pre učiteľov a riadiacich pracovníkov v rezorte školstva. Každú časť objednanej služby riadne a preukázateľne dodala. Konkrétne šlo o zrealizovanie 36 informačných seminárov na 18 miestach republiky, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 4 000 účastníkov z radov učiteľov, riaditeľov škôl a zriaďovateľov. Spätná väzba účastníkov seminárov bola veľmi pozitívna, čo dokážeme podložiť spracovanou analýzou spätných väzieb všetkých účastníkov. Dodané služby ďalej zahŕňali dodávky e-learningu a zrealizovanie ďalších piatich školení pre úradníkov rezortu.
Celková hodnota zákazky bola miniatúrny zlomok z celkovej sumy projektu, vrátane všetkých nákladov na dopravu, realizáciu, občerstvenie účastníkov, prenájom miestností a techniky, prípravy obsahu seminárov a tlač školiacich materiálov, prípravy e-learningu a obsahu školení pre úradníkov rezortu. Spoločnosť Edea Partners, a.s. bola len jeden z mnohých subdodávateľov projektu. Každú dodanú časť spoločnosť riadne fakturovala až po kompletnom dodaní fakturovanej časti služby a riadnom prebratí objednávateľom. Všetky výsledky práce sú k dispozícii k nahliadnutiu. V tejto súvislosti je tiež zavádzajúce dávať spoločnosť Edea Partners, a.s. do súvislosti s pánom Miroslavom Beblavým. V čase, keď naša spoločnosť získala a realizovala danú zákazku, v nej už pán Beblavý viac ako pol roka nepôsobil ako spoluvlastník, ani žiadnym iným spôsobom. Preto odmietame byť účastníkom politického boja dvoch subjektov.
Všetky doklady, prezenčné listiny z realizovaných podujatí, a iné podklady, je spoločnosť Edea Partners, a.s. v prípade potreby schopná a ochotná doložiť. Zároveň zvažujeme vyvodenie právnych krokov za poškodzovanie dobrého mena a budeme požadovať finančné odškodnenie.

Miroslav Danko
Business development manager

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bl

K téme

Prevratná novinka Lunter Seafoo Tofu sa stala Voľbou spotrebiteľov, ocenila ju aj odborná porota Lenka Staňová zo spoločnosti Henkel Slovensko získala prestížne ocenenie HR Talent roka 2024

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.