Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. januára 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Vízia 2016: Politika riešenia chudoby a rómska politika

BRATISLAVA 16. januára – Dokument „Politika riešenia chudoby a rómska politika” je aktuálnou reakciou na jeden z najnepríjemnejších javov hospodárskej krízy: prehlbovanie chudoby vo všetkých krajinách, Slovensko nevynímajúc. „Je nevyhnutné riešiť hlbokú chudobu, ktorá bezprostredne a veľmi silne súvisí s riešením otázky marginalizovaných Rómov,“ povedal predseda strany Béla Bugár.
Most-Híd chce načrtnúť kontúry politiky riešenia chudoby tak, aby štát mohol túto problematiku začať efektívne riešiť. „Navrhujeme komplexné kroky predstavujúce dlhodobú stratégiu, ktoré budú spoločne schopné obrátiť súčasné nepriaznivé tendencie,“ vysvetlil predseda strany, pričom zdôraznil, že Most-Híd považuje za prioritné, aby štát nepremárnil ďalšie desaťročia na polovičaté riešenia, formálne programy a nezmyselné projekty.
„Musíme si uvedomiť, že riešenie tejto problematiky je v záujme všetkých občanov Slovenska. Práve preto, všetky kapacity, vrátane finančných a ľudských, ktoré budú vložené do riešenia načrtnutých problémov sú použité v záujme celej spoločnosti,“ zdôraznil predseda Most-Híd.
Strana sa dokumentom „Politika riešenia chudoby a rómska politika“ snaží nadväzovať na tie prvky politiky predošlých vlád, ktoré považuje za úspešné a užitočné. Zároveň predstavuje ďalšie možnosti riešenia situácie. Most-Híd poníma pálčivú problematiku komplexne: v oblastiach sociálnej politiky, trhu práce, školstva, bývania, spolužitia či kultúry. Súčasne na príklade úspešných regionálnych iniciatív Most-Híd demonštruje, že chudoba a rómska otázka, sú na Slovensku riešiteľné. Ide o partnerské projekty strany: gemerský Purt či projekt ETP v Rankovciach.
Vízia 2016 je strategickým materiálom Most-Híd, na ktorom pracuje medzinárodná skupina odborníkov, ktorí sa s predsedom strany venujú podstatným oblastiam politického a verejného života na Slovensku. Strana v rámci tohto projektu už predstavila dokumenty „Maďarská národnostná politika“ a „Hospodárska politika“.

Dokument je zverejnený na stránke :

http://www.most-hid.sk/sites/default/files/spravy-files/most-hid_vizia_2016_-_politika_riesenia_chudoby_a_romska_politika.pdf

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli Blockmate získal investíciu vo výške 1,5 milióna eur. Polovicu tejto sumy poskytne Seed Starter Slovenskej a Českej sporiteľne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.