Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Vitis Galéria sa tento rok inšpirovala ženou

BRATISLAVA 14. októbra – Vo víne je ukrytá nielen pravda, ale aj umenie. Spoločnosť Vitis Pezinok, tradičný výrobca tichých vín na Slovensku, to potvrdzuje už štvrtý rok prostredníctvom originálneho projektu – súťaže Vitis Galéria. Témou tohtoročnej súťaže, na ktorej Vitis Pezinok spolupracuje s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave a Slovenskou národnou galériou, bolo spojenie žena a víno, ktoré sú večným zdrojom inšpirácie umelcov. Tri víťazné diela budú zdobiť etikety nového ročníka vín z radu Vitis Galéria. Kompletnú zbierku súťažných diel môžete teraz obdivovať v Galérii insitného umenia SNG v Pezinku.

Ženy sú odjakživa nevyčerpateľnou inšpiráciou pre umelcov. Možno, alebo práve preto, bol výborný štvrtý ročník s názvom „Žena a víno“ rekordným v počte prihlásených súťažiacich a ich diel. Komisia mala náročnú úlohu vybrať zo 71 návrhov od 52 umelcov najlepších troch. Kurátor výstavy, doc. Mgr. Dávid Čársky poukázal na mimoriadne silný ročník nielen z hľadiska počtu prihlásených, ale najmä kvality: „Atraktívny námet a mnoho súťažiacich vygenerovali aj adekvátny počet návrhov vysokej kvality. Tieto posudzovala odborná komisia a posunula ich do druhého kola“.

Z množstva návrhov vybrala odborná komisia napokon tri diela mladých a talentovaných slovenských umelcov – Nicole Kolekovej, Mgr. art. Milana Rubického a Mariany Lujzy Palagovej: „Trio víťazných návrhov muselo spĺňať aj ďalšie kritérium, jednotlivé autorské prejavy mali byť výrazne odlišné, nie je totiž účelom súťaže vytvoriť kompaktnú sériu jednotného „štýlu“, práve naopak, žiadaná je rôznorodosť“, dodáva Dávid Čársky.

Víťazný návrh študentky 4. ročníka VŠVU Nicole Kolekovej v hnedých tónoch, ktorý bude po celý rok zdobiť ružové vína z radu Vitis Galéria.

Návrh absolventa VŠVU, Mgr. art. Milana Rubického, ktorý zvíťazil v súťaži Vitis Galéria už po druhýkrát s návrhom etikety pre červené vína.

Mariana Lujza Palugová, študentka 2. ročníka VŠVU a jej víťazný návrh pre biele vína, ktorý oslovil najmä svojou farebnosťou a veselosťou.

Jedinečnú príležitosť vidieť všetky umelecké diela, ktoré budú zdobiť etikety vín z radu Vitis Galéria, máte aj vy od 3. októbra do konca roka 2013 v priestoroch Galérie insitného umenia SNG v Pezinku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Od vášne k úspechu: Vinár, ktorý sa stal šampiónom regionálnych vín Jedno z najstarších slovenských vinárstiev Hubert J. E. zbiera ocenenia doma i vo svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.