Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2016 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Vieme, kto vymení Hamšíka, Weissa a Škrtela!

Bratislava 27. júna 2016 – Urban Mazanovský, Nikolas Morgoš a Nino Marcelli sú nové futbalové nádeje, ktoré už onedlho pocestujú do Talianska, aby si v tréningovom centre talianskej futbalovej reprezentácie zmerali sily s futbalovými talentami z celého sveta. Osobne ich do Bratislavy prišiel vybrať legendárny taliansky stredopoliar Luigi Di Biagio.

Aktuálny tréner talianskeho národného tímu do 21 rokov, Luigi Di Biagio, priletel do Bratislavy, aby spomedzi 120 účastníkov detského futbalového tábora Italia Soccer Campu vybral troch najlepších. Najviac ho zaujali: 12-ročný Urban Mazanovský, 10-ročný Nikolas Morgoš a 11-ročný Nino Marcelli.

Trio mladých futbalistov si aj s rodičmi užije exkluzívny kemp pre talenty z celého sveta priamo v tréningovom centre talianskej futbalovej reprezentácie. Chlapcov čaká cesta na legendárnu Akadémiu Coverciano, kde sa spolu s deťmi z celého sveta zúčastnia sústredenia Italia Soccer Camp Day.

Luigi Di Biagio vie, ako motivovať najmenších futbalistov. „Ak chceme z detí vychovať futbalové osobnosti, musíme sa im venovať odmalička. Mali by sme im umožniť, aby si našli svoje futbalové vzory a chceli sa im priblížiť.“ Ideálne je, keď šikovné deti podporujú a učia tí najlepší. „Pre zachovanie kontinuity je dôležité, aby sa špičkoví hráči po ukončení svojej kariéry venovali výchove novej generácie. Viem si predstaviť, že o pár rokov by sa u vás mohli futbalovým talentom venovať hráči ako Hamšík či Kucka,“ dodáva Di Biagio, ktorý dnes trénuje budúce hviezdy talianskeho

Italia Soccer Camp
Na Slovensku ho už piatykrát zorganizovala VÚB banka v spolupráci s poisťovňou Generali a talianskou futbalovou asociáciou Azzurrissimi. Tento projekt prináša slovenským deťom možnosť trénovať s talianskymi futbalovými hviezdami a užiť si týždeň plných kondičnej a technickej prípravy, ale aj vyučovania taktiky a know-how reprezentantov jednej z futbalovej veľmocí.

Luigi Di Biagio
Futbalová legenda, ktorá bola počas svojej aktívnej kariéry oporou AS Rím aj Interu Miláno. Luigi reprezentoval taliansky národný tím v 31 zápasoch a prvý absolvoval práve s našimi, čo vtedy pre Slovensko nedopadlo dobre.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Fandíme srdcom tým, ktorí do toho dávajú srdce Ako môžu ženy prispieť k lepšiemu a bezpečnejšiemu svetu?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.