Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

VIDIEK S PACORA TRIOM Svet Vidieku na spoločnom koncerte

VIDIEK S PACORA TRIOM
Svet Vidieku v netradičných aranžmánoch
na spoločnom koncerte v KZZ
12.05. / 19:30 / Klub Za zrkadlom

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že koncert je z technických príčin ZRUŠENÝ! Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili. Ďakujeme za pochopenie.

Obľúbená hudobná skupina Vidiek a odborníkmi oceňované Pacora Trio sa stretnú 12. mája na spoločnom koncerte v petržalskom Klube Za zrkadlom. Hity ako Ó maňo, Vidiečan, Rudy a Hilda či piesne z nového albumu Vidiek s oblohou zaznejú v netradičných aranžmánoch na spoločnom vystúpení tohto unikátneho spojenia.

Nebolo to tak dávno, kedy mestská poetika a dedinská živelnosť žili vedľa seba oddelene. Akosi sa vnímali, znášali a dokonca i priatelili, ale fungovali popri sebe viac menej ignorantsky. V tom však prišla skupina Vidiek z Rovinky a spojila svet salónneho bonvivánstva a vidieckej otvorenosti do ľahko stráviteľných melódií a hravých textov. A toto inšpiratívne spojenie bude ešte viac platiť 12. mája na veľkom – spoločnom koncerte populárnej skupiny Vidiek so zoskupením troch inšpiratívnych hudobníkov Pacora Trio v petržalskom Klube Za zrkadlom.

Vidiek vznikal na základoch, ktoré položil legendárny punkrock/ska/novovlnový Ventil RG Veľká fanúšikovská základňa inšpirovala speváka a lídra Ventilu RG Janka Kurica po jeho rozpade k založeniu novej kapely, ktorá by pokračovala v pestrom mixe hudobných štýlov a hravých textov. Baladická Anglická, nostalgická Vianoce 97, láskavo – hašterivá Rudy a Hilda či temperamentný duet Ó maňo zdobí Vidiek na každom ich koncerte. A či už je to letný festival či nabitý hudobný klub, všade sa tieto skladby spievajú z plného hrdla. Do tejto zostavy známych hitov dobre zapadli aj piesne z ich posledného štúdiového albumu Vidiek s oblohou, na ktorom sa predstavilo až šesťdesiatpäť hudobných hostí! Medzi nimi figurovali také mená ako Katarína Knechtová, Michal Kaščák, František Černý z Čechomoru či kapela Pacora Trio. A práve Pacora Trio bude hosťom ich jedinečného spoločného – petržalského koncertu v Klube Za zrkadlom, kde sa predstavia 12. mája od 19:30 a doplnia tak tradičnú zostavu skupiny
Vidiek, čiže Oňa Tomčalu na bicích, Richarda Jajcaya na gitare, Martina Klačanského na basgitare a Richarda Kasáka na klávesách.

Pacora je trio skúsených muzikantov z akademického prostredia: huslista Stanislav Palúch, ktorý vyštudoval u samotného profesora Bohdana Warchala a je podpísaný ako štúdiový hráč pod viac ako štyridsiatimi albumami, moldavský cimbalista Marcel Comendant prinášajúci balkánsku nespútanosť, viazanú na skúsenosti z tamojších komorných zoskupení a kontrabasista Róbert Ragan so svojím jazzovým feelingom. Spomínaní páni sú všestrannými hudobnými majstrami, ktorých zdobí množstvo ocenení. Na ich formáciu Pacora Trio, so sviežim slovensko – moldavským závanom prelínania folklóru, jazzu a vážnej hudby, idú v poslednej dobe zo sveta samé nadšené ohlasy, ako z prestížneho izraelského festivalu Red Sea Jazz Festival, či z najväčšej prehliadky world music na svete WOMEX, konanej tento rok v Budapešti.
Na koncerte v petržalskom Klube Za zrkadlom zahrá skupina Vidiek spolu s formáciou Pacora Trio spoločný dvojhodinový koncert. Zaznejú na ňom najväčšie hity kapely Vidiek a to v netradičných spoločných aranžmánoch skupiny Vidiek s Pacora Triom.

Informácie o predstavení:
VIDIEK A PACORA TRIO / Klub Za zrkadlom, Rovniankova 3, Bratislava
12.05. 2016 – 19 :30 / Vstupné: 15  / Linka: https://www.youtube.com/watch?v=nceS23U-uuo

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Nástrahami výletov či letných dovoleniek sú úrazy – poistovňa MetLife na to flexibilne reaguje Dezinfekčný prostriedok Virkon S od spoločnosti LANXESS dokáže zničiť vírus slintačky a krívačky už za 30 sekúnd

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.