Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. apríla 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

V roku 2014 sa v kúpeľoch liečilo takmer 44 tis. poistencov

BRATISLAVA 15. apríla – V roku 2014 absolvovalo kúpeľnú liečbu celkom 43 607 poistencov VšZP, čo je o 0,3 % viac ako rok predtým. O 4,18 % vzrástli aj celkové náklady na kúpeľnú starostlivosť, za ktorú VšZP v minulom roku zaplatila viac ako 32 mil. .

Poistenci VšZP sa v roku 2014 liečili v 27 prírodných liečebných kúpeľoch a v 2 sanatóriách, s ktorými mala poisťovňa uzatvorenú zmluvu. Najnavštevovanejšími kúpeľmi boli Bardejov, Piešťany, Bojnice a Turčianske Teplice, najviac poistencov absolvovalo kúpeľnú liečbu v mesiacoch júl – október. Medzi poistencami VšZP, ktorí boli v minulom roku v kúpeľoch dominovali ženy. Z celkového počtu liečených poistencov bolo až 54,6 % žien, 35,1 % mužov a 10,3 % detí.

V skupine “ A“ sa v roku 2014 liečilo 23 469 dospelých poistencov a 4 616 detí a mladistvých do 18 rokov. V skupine “ B“ sa liečilo 15 522 dospelých poistencov. Najčastejšie išlo o choroby pohybového ústrojenstva a netuberkulózne choroby dýchacích ciest. VšZP zároveň uhradila sprievodcu v 670 prípadoch.

Okrem kúpeľnej starostlivosti hradenej z verejného zdravotného poistenia VšZP zabezpečuje svojim poistencom, ktorí navštívia kúpele ako samoplatcovia preventívne a liečebno-preventívne, rekondičné a relaxačné pobyty so zľavou až do 25 % vo vybraných liečebných kúpeľoch. Podrobné informácie o zľavách v jednotlivých kúpeľoch nájdu poistenci na webovej stránke http://www.vszp.sk/kupele/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ceny R. K. Ignis pre Srečka Mustagrudiča (in memoriam) a Milana Fiľa Tip na víkend: Automobil ako plátno od Andy Warhola v Danubiane už len cez víkend

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.