Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

V piatok začína už 58. ročník Folklórneho festivalu Východná

BRATISLAVA 27. júna – V piatok 29. júna presne o 15.00 hod. začne sa programom Pozvánka do Východnej na námestí v Liptovskom Mikuláši 58. ročník jedného z najznámejších folklórnych sviatkov nielen u nás – Folklórny festival Východná..Zúčastní sa na ňom takmer pol druhej tisícky účinkujúcich zo Slovenska, ale aj z Bulharska, Gruzínska a Maďarska. Na vyše desiatich miestach v areáli amfiteátra i mimo neho budú môcť milovníci ľudového umenia obdivovať v pätnástich programoch vystúpenia dedinských folklórnych skupín, folklórnych súborov, talentovaných detí v tvorivých dielničkách i na pódiách. Jedným z príťažlivých podujatí bude účinkovanie folklórneho súboru Lúčnica s programom Lúčnica – môj život… venovaný 85. narodeninám Prof. Š. Nosáľa.

K ďalším zaujímavostiam budú patriť programy Z rodu valaského…, detský hudobný program Tak ma mamka naučila, tvorivé dielne, i Talenty, program zahraničných folklórnych súborov Hosť do domu…, Dvadsaťročná Šaffova ostroha, vystúpenie folklórneho súboru Technik – víťaza celoštátnej súťaže folklórnych súborov a medzinárodnej súťaže na prestížnom Duna Karnevale v Maďarsku – s programom nazvaným Folklove, či záverečný galaprogram Podobenky z Východnej…. K príťažlivým súčastiam programu bude nepochybne patriť vystúpenie reprezentanta world music Pressburger Klezmer Band, maďarskej rómskej kapely a tanečníkov Partno Graszt, ale aj ľudovej hudby Muzička s krstom ich nového CD so spevákmi z Rejdovej, či výuky ľudových tancov, bez ktorých by atmosféra Folklórneho festivalu Východná nebola úplná.

Z mimoscénických programov to bude prezentácia salašníctva a ovčiarskych prác spojená s ochutnávkou ovčieho syra a bryndze Koliba…, Tradičná kuchyňa, Jarmok remesiel, tvorivé dielne Urob si sám vo Východnej…, Zlaté dno…alebo reči o robote, Košiarik…detský svet, tvorba veľkorozmerných plastík Kresané do dreva a ďalšie.

Tohtoročný festival je obohatený o rad ďalších príťažlivých súčastí, ktorými chcú organizátori a tvorcovia získať široké generačné zastúpenie návštevníkov.

Informácie o programe festivalu nájdete aj na novej webovej stránke: www.festivalvychodna.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ľan/Lab Kúpeľné leto na Liptove odštartuje Dara Rolins

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.