Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

V láske sa nič nedeje náhodne

V sérii historických romancí Hravé nevesty vychádza druhá kniha s názvom Náhodne grófkou a médiá sa opäť rozplývajú, aký zábavný, sexi a romantický príbeh dokázala napísať sympatická Valerie Bowmanová.

Sedem dlhých rokov čakala lady Cassandra Monroeová na muža svojich snov napriek tomu, že vedela o jeho plánovaných zásnubách s pochabou sesternicou Penelope. Keby tak mohla zaujať jej miesto!

Svojej šance sa chopí vo chvíli, keď si ju jej vysnívaný pomýli s Patience Bunburyovou, fiktívnou kamarátkou, ktorú si sesternica vymyslela, aby sa vyhla spoločenským povinnostiam vrátane stretnutia so svojím nastávajúcim. Obetovala by čokoľvek, aby sa aspoň na chvíľu ocitla po jeho boku, a tak sa pustí do hry s neistým koncom.
Kapitán Julian Swift po víťazstve nad napoleonskými vojskami pri Waterloo a návrate domov ani trochu netúži po manželskom zväzku, ktorý mu pred rokmi dohodli rodičia. Najmä po tom, keď sa náhodou zoznámi s tajomnou Patience Bunburyovou, krásnou, vtipnou, nezávislou a vášnivou dámou.
V hlave mu však máta aj Cass, mladá priateľka, s ktorou si celé roky na vojne písal a do ktorej sa na diaľku zamiloval. Situácia sa zamotáva a zúfalý Julian dokonca uvažuje o odchode do Francúzska…

Cass sa zhlboka nadýchla. Neprezradí im, že Julian plánuje zrušiť svoje zasnúbenie s Pen. Už im vyzvonila, že ľúbi akúsi neznámu ženu, ktorú by osobne najradšej zaškrtila, a to stačí.

„Jediné, na čom teraz záleží, je toto: ak Pen jeho city neopätuje a tá druhá žena ľúbi niekoho iného, prečo by som sa o oňho nemohla uchádzať ja?“

„Ty ako Patience alebo ty ako Cass?“ spýtala sa Lucy.

„Oboje!“ prikývla Cass so širokým úsmevom.

„Strašne sa to komplikuje,“ vzdychla si Lucy a poklopkala si prstom po brade.

„A prvý raz nie vďaka tebe,“ podotkla Jane a žartom štuchla Lucy do pleca.

Lucy naoko nahnevane zagánila.

Cass sa zhlboka nadýchla. „Kým som si myslela, že Julian splní svoj sľub a ožení sa s Pen, nemohla som na vzťah s ním ani len pomyslieť. No teraz mi nič nestojí v ceste. Nemám najmenšie výčitky svedomia a s radosťou sa o Juliana s tou druhou pobijem.“

Lucy ju chytila za ruku. „Čo zamýšľaš, Cass?“

Cass sa hrdo vzpriamila a zodvihla hlavu. „Akože čo. Budem smelá, ako si ma to vždy učila, Luce.“

Lucy s Jane si vymenili vydesené pohľady.

Valerie Bowmanová píše historické ľúbostné romány z obdobia devätnásteho storočia. Čitatelia si ich obľúbili najmä vďaka brilantným dialógom, pútavému príbehu a hrdinkám, ktoré neváhajú vziať osud do vlastných rúk.

Historická romanca Náhodne grófkou je po Nečakane vojvodkyňou druhá časť série ľúbostných príbehov Hravé nevesty.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Koľko ste ochotný obetovať pre naozajstnú pravú lásku? Žena vo mne. Šokujúci a úprimný životopis Britney Spears

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.