Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. februára 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Užitočné tipy a rady do biozáhrady

Biologické záhradkárčenie je viac než nepoužívanie chémie. Je to súzvuk s prírodou, radosť z pozorovania mnohých každodenných zázrakov, ktoré sa dostavia, keď sa o kúsoček zeme postaráte obetavo, s troškou lásky a zanietenia.

A presne o tom je novinka Biozáhrada pre domácich pestovateľov.

240-stranová plnofarebná kniha vám pomôže v mnohých aspektoch.

– Know-how pre biozáhradkára: praktické rady, ako biozáhradkárčiť. Na začiatok postačia malé kroky.

– Každý nájde niečo podľa vlastnej chuti: Staré odrody jabĺk, rýchlo vypestované reďkovky, pestré druhy mrkvy alebo jedlé kvety? Vyberte si favorita z vyše 100 vizitiek na pestovanie nenáročných druhov ovocia, zeleniny a byliniek.

– Ešte viac radosti z úrody: Rady o skladovaní a konzervovaní vám umožnia užívať si plody svojej práce čo najdlhšie.

Nie je nič lepšie ako ovocie, zelenina a bylinky z vlastnej záhrady?
Ak je ešte aj bio, všetko je dvojnásobne chutné a zdravé! Príroda pritom urobí časť práce za záhradkára. Stačí, aby zasial či zasadil – a užíval si.
Úžasná príručka pre všetkých, ktorý túžia po bio záhradke, ktorá bude zdravá, krásna a chutná. Biozáhrada pre domácich pestovateľov.

Nájdete v nej napríklad aj informáciu o užitočných živočíchoch, ktoré by nemali chýbať vo vašej biozáhradke.

Užitočné živočíchy udržujú škodce v prijateľnom počte. Útulok im ponúka kopa raždia, suchý múrik, hniezdne búdky, hmyzí hotel alebo vyradené hlinené črepníky naplnené drevnou vlnou. Spravidla netrvá dlho, kým sa v nich usadia jašterice, slepúchy, vtáky, ucholaky a mnohoraký hmyz. Tuzemské kvitnúce rastliny bohaté na nektár a peľ sú dôležitým zdrojom potravy pre hmyz. Potomstvo zlatoočiek a pestríc zlikviduje celé kolónie škodlivého hmyzu. Na rozdiel od škodcov užitočné živočíchy rastlinám neškodia, ani keď sa vyskytujú vo veľkom počte.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Ostáva už len 1 mesiac. Od 1. januára 2022 sa spúšťa zálohový systém Dostáva vaša psychika zabrať? Union pomáha projektom pre zdravú dušu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.