Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. decembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

ÚV SR: SME klame aj cez sviatky

BRATISLAVA 30. decembra (SITA) – Denník SME uverejnil v piatok 27. decembra príspevok svojho komentátora P. Schutza, spochybňujúci prínos vzniku bankovej únie EÚ, v ktorom okrem iného označil za „totálnu hlúposť“ tvrdenie predsedu vlády o tom, že „na záchranu finančných domov museli štáty Únie vynaložiť štyri bilióny eur“. Podľa autora príspevku bola táto suma „470 miliárd“.
Že ide o „totálnu hlúposť“ z pera autora komentára vyplýva z oficiálneho dokumentu Európskej komisie s názvom Oznámenie komisie Európskemu parlamentu a Rade – Plán smerom k vytvoreniu bankovej únie z 12.9.2013, ktorý vo svojom úvode uvádza, že „na záchranu bánk v EÚ sa použilo viac než 4,5 bilióna EUR z peňazí daňovníkov.“ Navyše, tento údaj použili aj viacerí politickí predstavitelia krajín EÚ.

Veríme, že denník SME svoje opätovné zavádzanie čitateľov dá na pravú mieru.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

fi;nr

Odporúčané články

Opustila dobre platenú prácu, aby sa venovala seniorom. Dnes má AkSen viac ako 2000 členov a ona plný diár Na štedrovečernom stole Slovákov sa miešajú tradície so štipkou odvahy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies