Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Úprava operačnej štruktúry diabetologickej aliancie

BRATISLAVA 31. októbra – Boehringer Ingelheim a Eli Lilly and Company (NYSE:LLY) menia v niektorých krajinách operačnú a finančnú štruktúru vytvorenej diabetologickej aliancie, aby zlepšili efektivitu a produktivitu spoločného portfólia hlavne v súvislosti s novouvádzanými molekulami. Podľa upraveného dohovoru v 17 krajinách, ktoré predstavujú viac ako 90 percent predpokladaného trhového potenciálu, bude pokračovať aktuálna spoločná propagácia. V ostatných krajinách budú obe spoločnosti aktívne zameriavať svoj obchodný záujem výlučne len tie molekuly, ktoré do tejto aliancie priniesli.

Zmeny vstúpia do platnosti od 1. januára 2015.

Rozsah aliančnej spolupráce zostane nezmenený v nasledujúcich sedemnástich krajinách: Spojené štáty americké, Nemecko, Taliansko, Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia, Írsko, Portugalsko, Kanada, Japonsko, Čína, Austrália, Nový Zéland, Južná Kórea, Tajwan, Brazília a Mexiko.

Podľa upraveného dohovoru v ostatných krajinách Boehringer Ingelheim a Lilly budú svoj obchodný záujem zameriavať výhradne len na tie molekuly, ktoré do spoločnej aliancie priniesli. a to s upravenými finančnými podmienkami. Tieto budú zahŕňať zálohové a priebežné platby smerom k Lilly, namiesto vyplácania provízií na týchto trhoch. Lilly plánuje komunikovať dopad na ich finančné výsledky roku 2014 v správe Form 10-Q o treťom kvartáli pred Komisiou spojených štátov pre burzu a cenné papiere.

„Lilly a Boehringer Ingelheim spolupracujú velmi úspešne,“ uviedol Enrique Conterno, prezident Lilly Diabetes. „Za menej ako štyri roky naše spoločnosti spolupracovali na vyvinutí a uvedení niekoľkých nových dôležitých molekúl na liečbu diabetu. Táto upravená dohoda prinesie do našej spolupráce väčšiu pozornosť a prehľadnosť. Bude užitočná pre zdravotníckych odborníkov, pacientov a pre naše spoločnosti. Tešíme sa na ďalšiu významnú spoluprácu, ktorá zlepší život ľuďom s cukrovkou.“

Aliancia doposiaľ predstavila tri nové liečivá na cukrovku: linagliptín, empagliflozín, a linagliptín/metformíniumhydrochlorid. Navyše nový alianciou vytvorený inzulín glargín bol podmienene schválený v Spojených štátoch a schválený v Európe. Iné potenciálne liečivá, vrátane tzv. fixných kombinácií, sú stále vo vývoji spoločnosťami aliancie.

„Tak ako sa naša aliancia rozvíja a s každým novým liečivom, ktoré je schválené regulačnými úradmi, tak sa aj my zaväzujeme k potrebným zlepšeniam zložitých operačných postupov v niektorých krajinách vo svete,“ povedal Dr Ulrich Drees, viceprezident, International Project Management, Boehringer Ingelheim. „Naše spoločnosti sa budú môcť pod týmto zrevidovaným modelom lepšie sústrediť na dôležitú úlohu dodávania inovatívnych riešení pre pacientov.“

Boehringer Ingelheim a Eli Lilly and Company
V januári 2011 spoločnosti Boehringer Ingelheim a Eli Lilly and Company oznámili aliančnú spoluprácu v oblasti diabetológie, ktorá sa sústreďuje na molekuly patriace do terapeutických skupín, ktoré sa výrazne podieľajú na liečbe pacientov s diabetes mellitus. Aliancia spája skúsenosti a zdroje dvoch významných svetových farmaceutických spoločností. Spoločnou spoluprácou obe firmy dokazujú odhodlanie v starostlivosti o pacientov s cukrovkou a upriamujú sa na potreby pacientov. Viac o aliancii môžete nájsť na www.boehringer-ingelheim.com alebo www.lilly.com.

Boehringer Ingelheim
Skupina Boehringer Ingelheim je jedna z dvadsiatich vedúcich svetových farmaceutických spoločností, s centrálou v nemeckom Ingelheime. Boehringer Ingelheim pôsobí v 142 pobočkách s viac ako 47 400 zamestnancami. V centre záujmu rodinne riadenej spoločnosti, založenej v roku 1885 je výskum, vývoj, výroba a predaj nových liečiv s vysokou liečebnou hodnotou pre humánnu aj veterinárnu medicínu.
Dôležitou súčasťou firemnej kultúry Boehringer Ingelheim je spoločenská zodpovednosť. Toto zahŕňa účasť na sociálnych projektoch po celom svete, ako napríklad na iniciatíve „Making More Health“ a starostlivosť o zamestnancov. Základy vzájomnej spolupráce tvoria rešpekt, rovnosť šancí a hľadanie rovnováhy medzi kariérou a rodinou. Firma sa sústreďuje na ochranu životného prostredia a udržateľný rozvoj v každej sfére svojej pôsobnosti. V roku 2013 dosiahla firma Boehringer Ingelheim obrat v hodnote 14,1 miliardy eur. Náklady na výskum a vývoj predstavujú 19,5% z obratu.
Pre viac informácií navštívte www.boehringer-ingelheim.com

Lilly Diabetes
Lilly je globálny líder vo výskume cukrovky od roku 1923, kedy firma predstavila prvý komerčný inzulín. Dnes firma stavia na tejto tradícií uspokojovaním najrôznejších potrieb ludí s cukrovkou, a tých, čo sa o nich starajú. Vďaka výskumu a spolupráci poskytuje široké a rastúce portfólio produktov s odhodlaním prinášať reálne riešenia k zlepšeniu života všetkých pacientov s diabetes mellitus na svete. Pre viac informácií navštívte www.lillydiabetes.com

Eli Lilly and Company
Lilly je globálny líder v zdravotníctve ktorý spája starostlivosť s výskumom na zlepšenie života ľuďom na celom svete. Firma bola založená pred viac ako storočím človekom odhodlaným vytvoriť vysokokvalitné lieky, ktoré by napĺňali reálne potreby. Firma zostáva verná tomuto poslaniu do dnes. Lilly pracuje po celom svete na objavení život-meniacich liečiv, zvyšuje porozumenie a riadenie tejto choroby a obohacuje spoločnosť prostredníctvom filantropie a dobrovoľníckej činnosti. Pre viac informácií navštívte www.lilly.com a http://newsroom.lilly.com/social-channels

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Diaľkové vlaky na trasách Žilina – Praha a Bratislava – Košice zdobí 51 nových vozňov s čičmianskym vzorom Ministerstvo kultúry hádže slovenských filmových producentov cez palubu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.