Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93918_new project 7 676x444.jpg
13. októbra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Union za posledný rok zazmluvnil takmer 240 nových poskytovateľov

13.10.2020 – Noví zubní lekári, ambulantní špecialisti, všeobecní lekári, aj gynekológovia – zdravotnej poisťovni Union sa za posledných 12 mesiacov podarilo uzatvoriť zmluvy s 236 poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Celkovo tak má poisťovňa uzatvorených už viac ako 11 200 zmlúv s poskytovateľmi po celom Slovensku, čo je viac ako stanovuje zákon. „Dokážeme veľmi rýchlo vybaviť požiadavky poskytovateľov, poskytujeme im maximálnu súčinnosť pri zazmluvňovaní, ako aj pri aktivácii elektronických služieb (eRecept, online pobočka), ktoré sú potrebné pri poskytovaní a fakturovaní zdravotnej starostlivosti – toto všetko sú dôvody, prečo v tempe zazmluvňovania nových poskytovateľov patríme k lídrom na trhu,“ vysvetľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Unionu. Dodáva, že vďaka tomu sa zlepšuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre poistencov Unionu vo všetkých regiónoch Slovenska.

Union zároveň pripravuje novú elektronickú službu, vďaka ktorej sa proces uzatvárania nových zmlúv ešte vylepší. „Takto reagujeme na skutočnosť, že mnohí doterajší lekári odchádzajú do dôchodku a je potrebné zazmluvňovať nových,“ uzatvára Májeková.

Noví poskytovatelia:

Typ
Počet

ADOS
11

GYN
6

JZS
1

Kombinovaný PZS
10

STOM
85

ŠAS
71

VLD
43

VLDD
9

236

Informačný servis

K téme

Radíme: Vodiči, takto postupujte pri strete so zverou! 7 vecí, ktoré potrebujete vedieť o diagnostike rakoviny u gynekológa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.