Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Unikátny workshop deťom odhalí, ako technológie pomáhajú archeológom

BRATISLAVA 18. augusta – Desiatky detí v týchto dňoch objavujú, ako pomáhajú informačné technológie pri archeologických výskumoch. Spoločnosť DATALAN, líder v oblasti informačných technológií a inovácií, pre ne spolu s partnerom – Archeologickým ústavom SAV, v rámci populárnej Detskej Univerzity Komenského pripravila špeciálny IT workshop.

Na workshope sa deti vďaka slovenskej archeologickej špičke dozvedia, ako dnes dokážeme aj prostredníctvom moderných technológií odkrývať archeologické tajomstvá a oveľa lepšie rekonštruovať osudy Slovenska v minulosti. „Malým študentom najskôr ukážeme, ako nám nové technológie pomáhajú pri výskume Veľkej Moravy, následne predvedieme v prezentáciách fungovanie špičkových zariadení, ako sú napr. pozemné skenery, skenery na drobné nálezy, či fotogrametrické postupy, a vysvetlíme im, akú revolúciu spôsobili v dokumentácii získaných nálezov a pri rekonštrukcii dávnovekých objektov 3D technológie,“ informoval Doc. PhDr. Matej Ruttkay, CSc, riaditeľ Archeologického ústavu SAV.

Workshop sa koná 17. a 18. augusta na Bratislavskom hrade v priestoroch, ktoré poskytlo Historické múzeum SNM. To deťom v rámci workshopu umožní navštíviť unikátnu výstavu o Veľkej Morave. Bratislavský hrad otvára v rámci pripravovanej expozície doteraz neprístupné podzemné priestory a medzinárodná putovná výstava predstaví viac ako tisíc exkluzívnych nálezov a mnohé modely veľkomoravských stavieb zo Slovenska, Moravy, Čiech, Rakúska, Maďarska a Poľska.

Workshop podporila aj Kancelária Národnej rady SR, ktorá deťom sprístupní prehliadku vzácnych kelto-rímskych architektúr a mozaík z 1. stor. pred Kristom pod nádvorím hradného paláca.

DATALAN ako partner Detskej Univerzity Komenského a technologický líder podporuje nielen záujem detí o spoznávanie praktického využitia informačných technológií, ale už 5. rok im umožňuje absolvovať letnú DUK online, jednoducho cez počítač. Tento rok sa zaregistrovalo takmer 300 študentov, čo predstavuje 50% nárast oproti predchádzajúcemu ročníku!

Na portáli www.dukonline.sk nájdu študenti každý týždeň video aj prepis z aktuálnej prednášky, ku ktorej je pripravený online skúšobný test. Výsledok testu sa študent dozvie prostredníctvom e-mailu, a na absolvovanie DUK online a získanie diplomu treba úspešne prejsť aspoň 6 z 9 testov.

Online vyučovanie je bezplatné, kapacitne neobmedzené a absolvovať ho môžu deti z celého Slovenska.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Unikátny ekosystém Platon Life mení svet digitálnej ekonomiky Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.