Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. septembra 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Unikátna výstava obrazov Andyho Warhola a Jamesa Warholu

Od 12. Septembra do 10 februára 2017 bude môcť široká verejnosť navštíviť ZOYA MUSEUM v priestoroch Elesko Wine Park v Modre, kde budú vystavené diela Andyho Warhola a jeho synovca Jamesa Warholu. Výstava začne vernisážou 11.9.2016 a otvorí ju osobne pán James Warhola. Kurátorkou výstavy je Iveta Ledecká.

výstava Andy Warhol bol jedným z hlavných predstaviteľov Pop artu, vynikajúci maliar a grafik, filmový režisér a tiež fotograf. James Warhola, synovec spomínaného umelca je ilustrátorom a tiež autorom niekoľkých kníh ktoré sám napísal a doplnil svojimi kresbami. Jeho ilustrácie sú na viac ako 300 obaloch kníh a sú plné fantázie a humoru./www.jameswarhola.com/

Vystavené diela Andyho Warhola sú zo zbierky Zoya Museum, ktorá je jednou z najväčších v strednej Európe a jej diela boli niekoľko krát zapožičané i do múzeí a galérii vo svete. Diela Jamesa Warholu sú autorovým súkromným majetkom a kolekcia vystavená v Zoya Museum je výberom ilustrácii, ktoré autor namaľoval pre detskú knihu, ktorú sám ilustroval a aj napísal.

Kniha „Na návšteve u slávneho strýka“ je Jamesovou spomienkou na nezvyčajne návštevy u Andyho a prezrádza tiež veselé príhody prežité v jeho dome v New Yorku.

Jedinečnosť pripravovanej výstavy je v prepojení dvoch autorov, ktorých spája nielen rodinné puto, ale tiež láska k výtvarnému umeniu.

ZOYA Museum v Elesko Wine Park je tak prvou galériou na Slovensku, ktorá vystaví diela oboch výtvarníkov súčasne v jednom priestore. Zároveň Reštaurácia Elesko Wine Park Modra pripravuje špeciálne POP ART EAT menu a neskôr i ďalšie sprievodné aktivity.

Základné informácie:
Názov výstavy: UNCLE ANDY, Vernisáž: 11. septembra 2016;
Trvanie výstavy: 12. 9. 2016 – 10. 2. 2017
Andy Warhol (narodený 6. 8. 1928 – zomrel 22. 2. 1987)
James Warhola (narodený 16. 3. 1955)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Unikátna výstava ku Dňu Zeme v Lučenci Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.