Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. apríla 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Týždeň zdravia a očné vyšetrenia zdarma v Nemocnici Malacky

BRATISLAVA 7. apríla – V Nemocnici Malacky dnes odštartovalo podujatie VeľkoOČNÝ týždeň zdravia, preventívna prehliadka očí, v rámci ktorej budú môcť všetci návštevníci v dňoch 7., 8. a 9. apríla absolvovať širokú škálu očných vyšetrení zameraných aj na prepojenie s cukrovkou, vrátane konzultácií, zadarmo. Nemocnica pre svojich pacientov pripravila množstvo atraktívnych benefitov, súťaže i zľavy v lekárni.

Cieľom osvetového podujatia Týždeň zdravia, ktoré nemocnica pripravila už po štvrtýkrát, je zdôrazniť význam prevencie a potreby preventívnych vyšetrení. Keďže tie sú každý rok aj tematicky cielené, pod drobnohľad sa tentokrát dostali oči. „Opätovne zdôrazňujeme, aké podstatné je starať sa o svoje zdravie. Prevenciu pri očiach akosi nepovažujeme za dôležitú, včasná diagnostika tu pritom dokáže odhaliť nielen možné zrakové chyby, ale aj ochorenia, ktoré so zrakom na prvý pohľad nesúvisia, napríklad vysoký krvný tlak alebo cukrovka,“ vysvetľuje zameranie tohtoročného Týždňa zdravia riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík. Preto tvoria samostatnú kategóriu vyšetrenia zacielené na prepojenie zraku a cukrovky. Diabetická retinopatia, ochorenie sietnice súvisiace s cukrovkou, je totiž najčastejšou príčinou slepoty u diabetikov. Aj na ňu sa špecializujú v zmodernizovanom Očnom centre Nemocnice Malacky, ktoré môžu pacienti počas Týždňa zdravia prednostne navštíviť.

Návštevníkov v rámci podujatia čaká tiež meranie vnútroočného tlaku, vyšetrenie na zistenie krátkozrakosti alebo ďalekozrakosti, diagnostika ostrosti zraku a mnohé ďalšie. Seniori budú môcť absolvovať aj screening očného pozadia. Zaujímavosťou sú špeciálne okuliare simulujúce postupné slabnúce videnie pri degenerácii oka a iných očných poruchách, či rôzne, málo známe, no unikátne a netradičné pomôcky pre ľudí so slabým zrakom, ktoré predstavila Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

So svojou skúsenosťou so starostlivosťou o oči sa prišli podeliť aj herec a moderátor Maroš Kramár, šansoniérka a herečka Katka Feldeková, sestry Haasové, či náš úspešný bežecký lyžiar Martin Kapšo. Rozhodli sa ísť príkladom a sami absolvovali preventívne vyšetrenia. Keďže niektorých z nich trápi cukrovka, zaujímali sa najmä o dôsledky tejto choroby na zrak.

Nemocnica Malacky pokrýva spádový región Záhoria s 80 000 obyvateľmi. Pravidelne organizuje aj tzv. Deň zdravia, kedy vždy jeden deň v mesiaci poskytuje pacientom vybrané vyšetrenie grátis. Samozrejmosťou je odborná konzultácia a rôzne bonusy v lekárni i v rámci zdravotnej starostlivosti. O týchto aktivitách pravidelne informuje na svojich stránkach www.nemocnicamalacky.sk a www.casnazdravie.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

365.bank je najlepšou digitálnou bankou na Slovensku podľa prestížneho magazínu Euromoney Počet ľudí s nadrozmerným nosom na Slovensku náhle prudko narástol

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.